Aldatma
 1. Ana Sayfa
 2. Aile

Aldatma

3

Yazarın Kaleminden

Boşanmalar en çok aldatmayla oluyor. Bu yüzden destek olurken aldatma sebeplerini çok iyi biliyor olmak lazım. İnsanlar neden aldatır,neden aldatmaya gidiyor süreçler, neden günümüzde daha fazla, karşı taraf affetmek istiyorsa ne yapmak lazım?  İlişkiler sadece kötüye gittiği zaman aldatma olmuyor. Günümüzde farklılık arayışı, sosyal medya, iletişim ağları sebebiyle çoğaldı. Biliyoruz ki danışana neyi aldatma sayıp neyi aldatma saymayacağını sormamız gerekiyor.

“İletişim varsa aldatma vardır.” Burada bahsettiğim iletişim iş ya da rutin hayatımızla ilgili değil. Aldatan tarafa bunun aldatma olduğunu kabul ettirmeliyiz. Ve bunun sebeplerini aramalıyız. Cinsellik evliliğin %70’idir. Cinsellik azalmış olabilir, doğum, isteksizlik,ilgisizlik ama eğer eş yeterli ilgiyi veriyorsa bu kişinin kendi problemi haline geliyor. İlgi dinamiği tamamlanamayacak olursa hiçbir partnerle yapamaz. Erkeklerde arkadaş ortamlarında futbol,cinsellik gibi konular konuşulur.

Ve kendilerini ispat etmek isterler. Kadın aldatırken genelde eşten göremediği ilgi ve değer için duygusal açlık yaşar.Kadın gibi hissettirilmemiş olmanın sonucudur. Erkekler cinsel kadınlar duygusal bakar. Kadın aldatıyorsa ayrılır,tehlikelidir. Erkek eşini sever diğer partnerlerle sadece ilişki yaşamak ister. Bu sorunu düzeltmek için öncelikle iki tarafında birbirine suç yüklememesi gerekir.

SİZ BİRİNE SİNİRLENİP VURURSANIZ BU VURULANIN SUÇU MU, VURANIN MI?

Yazarın Profili

Yazarın Yazı Sayfaları Aile

Türkiye Turu

Gezilecek Yerler Restaurant Oteller  Gezi Haritası

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (3)

 1. sizce veya psikolojide hangi taraf daha çok aldatıyor kadın mı erkek mi

  • 4 gün önce

   erkek daha meyilli oluyor.

   • erkek aldatırken kadın ile aldatmıyormu yani bu durumda söylediğiniz tek taraflı bakış açısı olmuyormu isterseniz size bir kaç konu hakkında soru sorarak bunun doğruluğunu ispatlanması çok kolay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir