1. Ana Sayfa
  2. Tekirdağ
  3. Rakoczi Müzesi

Rakoczi Müzesi

Tekirdağ Rakoczi Müzesi

Tekirdağ sahilinde, II. Rakoczi Ferenc’in yaşadığı ev müze olarak kullanılmaktadır. Oldukça bakımlı bir yer olan bu yapı, Tekirdağ müzeleri arasında önemli bir konumdadır. Bu müzede yer alan eşyaları, kopyadır.

[sharethis-inline-buttons]

Tarihçe

Tekirdağ sahilinde, II. Rakoczi Ferenc’in yaşadığı ev müze olarak kullanılmaktadır. Oldukça bakımlı bir yer olan bu yapı, Tekirdağ müzeleri arasında önemli bir konumdadır. Bu müzede yer alan eşyaları, kopyadır. Orijinal eşyalar, Macar Hükümeti tarafından naaşı Kassa’ya götürüldükten sonra bölgeye Tekidağ’daki binanın aynısı yapılmıştır ve buraya konulmuştur.

1931 yılında ise Macar Kültür Bakanlığı’nın satın aldığı bu ev, yıkılarak aslına uygun olarak yeniden inşa edilmiştir. 25 Eylül 1982 tarihinde ise müze olarak ziyarete açılmıştır.

Tekirdağ’da oturduğu ev aynı adla müze olmuştur. Tekirdağ sahilinde günümüzde hala bakımlı bir şekilde durmaktadır. Ayrıca Tekirdağ’da adına yapılmış bir çeşme bulunmaktadır.

Galeri

 

 

Video

https://youtu.be/38Jcrdctx28https://youtu.be/6iItjd3jdmc

Genel Bilgiler

4,4 Puan

598 Yorum

50 metre

Gezi Haritası

Ertuğrul Mh. Macar Sk. Merkez/Tekirdağ

5 TL

Pazartesi

09:00 – 17:00

Bebek/Engelli

Kısmi Gezilir

Navigasyon İçin Tıklayınız

booked.net +30 ° C +30° +24° Tekirdağ Cumartesi, 21

Pazar +28° +23°
Pazartesi +28° +22°
Salı +25° +20°
Çarşamba +31° +25°
Perşembe +30° +24°
Cuma +30° +25°

7 Günlük Hava Tahmini
[post_grid id=”90″]

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Türkiyenin En Kapsamlı Gezi Sitesi Hepgezelim.com Hoşgeldiniz. Sitemiz Türkiyede Bulunan Gezilecek Yerler, Yiyecek İçecek, Oteller ve Gezi Rotalarının Detaylı Anlatımı Siz Değerli Ziyaretcilerimizin İncelemesi İçin Hepgezelim Ekibi Tarafından Paylaşılmıştır ve Paylaşılmaya Devam Edilecektir.

Yorum Yap