Cayman Adaları
  1. Ana Sayfa
  2. Galeri

Cayman Adaları

2

Yazarın Yorumu

Cayman Adaları korsanlarıyla ünlü binlerce adanın bir arada olduğu, zengin sualtı dünyası, turkuaz renkli muhteşem denizi, doğal güzellikleri, mercan resifleri ve sımsıcak renkli insanlarıyla Karayipler’de bulunan tam anlamıyla bir cennet.
 
3 adadan oluşuyor ki bunlar Cayman Brac, Little Cayman ve benim gitmiş olduğum en fazla turistin ziyaret ettiği ve içlerinde en büyük olan Grand Cayman.
 
Devamını Oku
Türkiye’den direkt uçuş olmadığı için sizler de benim gibi öncesine ufak bir Amerika gezisi ekleyebilirsiniz. Sonrasında ise Miami’den hareket eden cruise gemileriyle adalara ulaşımınız çok kolay olacaktır. Cayman Adalarında mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında 7 Mile Beach gelir.
 
Yaklaşık 10 km uzunluğunda üzerinde yürürken ayaklarınıza sanki masaj yapılıyormuş hissi veren ipek yumuşaklığında pürüzsüz bembeyaz kumlarıyla, bakmaya doyamayacağınız turkuaz renkli sularıyla bu nefes kesici yer kesinlikle sizi cezbedecek.
 
 
Kaçırmamanız gereken bir diğer nokta ise Stingray City olarak bilinen Vatoz Şehri. Katılacağınız turlarla bolca vatozun bulunduğu sığ sahil şeridine gidebilir, onlarla birlikte yüzebilir,ellerinizle besleyebilir ve hatta benim yaptığım gibi onları öpebilirsiniz.
 
Balıkçılar sayesinde oldukça evcilleşmiş olan bu sevimli vatozlarla böylesine içli dışlı olmanızda hiçbir sakınca yok çünkü tamamen zararsızlar. Sahil,deniz ve dalış dışında karada da vakit geçirmek isterseniz başkent olan George Town kendine özgü mimarisi ve rengarenk evleri ve alışveriş mağazalarıyla fazlasıyla görülmeye değer.
 
 
Sizlere son bir tavsiyem seyahat için uzak yerler tercih ettiğinizde o bölgede görmek istediğiniz diğer yerleri de listenize eklemeniz olacaktır.
 
Cayman Adalarının yanısıra Dominik Cumhuriyeti, Bahamalar, Honduras,Cozumel Mexico ve Jamaika ziyaret ettiğim ve sizlere de önerdiğim diğer doğa harikası yerler.
 
Hepgezelim.com sayfasında ve Instagram hesabımda tüm bu tropikal cennet adalarına dair pek çok fotoğraf bulabilirsiniz..

Galeri

Yazarın Yazı ve Galeri Sayfaları Konumun Diğer Yazıları
 

Türkiye Turu

Gezilecek Yerler Restaurant Oteller  Gezi Haritası

Yazar Hakkında

🌸Tam🌷bir 🦋seyahat✈️ düşkünü 🌎dünyayı🌺 neredeyse 🌟gezmiş ve de 💫gezmeye devam eden özellikle 🏝tropikal🏖adaların aşığı❤️doğa ve 💞hayvan sevdalısı🎀ve hayatının🌺her anını☀️olabilecek en güzel 🌈şekilde ✨yaşamaya çalışan biriyim..🌟

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. yaz ne zaman gelecek cok ozledık :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir