1. Ana Sayfa
  2. Mersin
  3. Deniz Müzesi

Deniz Müzesi

Mersin Deniz Müzesi

Mersin Deniz Müzesi türk deniz harp tarihinin geçmişini gözler önüne seren 500’den fazla obje ve araştırmacılara hüzmet veren 800 kitaplı

[sharethis-inline-buttons]

Tarihçe

Mersin Deniz Müzesi türk deniz harp tarihinin geçmişini gözler önüne seren 500’den fazla obje ve araştırmacılara hüzmet veren 800 kitaplı kütüphanesi ile ziyaretçilerine hizmet vermektedir. 450 metrekarelik ana sergi salonunda deniz har tarihi konusunda kronolojik bilgi verilmekte olup, sergi salonunda dönemlere ilişkin gemi modelleri, sancak, arma, askeri kıyafetler, kesici, delici ve ateşli silahlar ile yağlı boya tablolar sergilenmektedir. Interaktif salonda ; Efsane Mahmudiye, Kahraman Hamidiye, Preveze ve Barbaros hayrettin Paşa,tarihin akışını değiştiren Nusret Mayın Gemisi, Milli mücadele döneminin kahramanı Gazi Alemdar ve yavuz Muharebe kruvazörü hakkında dijital ortamda bilgiler sunulmaktadır.

Açık sergi alanına Türk Deniz Kuvvetleri nde kullanılmış yüzer unsurlarımıza ait, Top; Asroc Lancer, radar, torpido, mayın, su bombası gibi objeler ile denizaltı modeli ve Refah gemisinin tahliye botu sergilenmektedir. Müze B blokda bulunan ve geçici sergi salonu olarak kullanılan alanda müzemnin dinamizmini sağlamak amacıyla belirli periyodlarla sergiler açılacaktır. Müzenin ayrıca bölgedeki kültür ve sanat etkinliklerine katkıda bulunmak amacıyla resim ve gemi modeli atölyeleri oluşturulmuştur. Belirtilen atölyelerde deneyimli personel eşliğinde kurs verilmesi sağlanacaktır.

Ertuğrul sanat gelerisi ücreti karşılığında dönem dönem düzenlenecek resim, fotoğraf, heykel vb sergiler ile hayat bulacak, sanatçı va sanat severlerin uğrak mekanı olacaktır. Mersin Deniz Müzesi pazartesi, salı hariç haftanın her günü saat 09:00-17:00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Müze kart geçerli değildir.

Galeri

 

Video

https://youtu.be/38Jcrdctx28https://youtu.be/UEEZFtn48Dw

Genel Bilgiler

4,3 Puan

963 Yorum

5 Kilometre

Navigasyon

Gazi Mh. 1321. Sk. Yenişehir/Mersin

10 TL

Pazartesi

Salı

09:00 – 17:00

Gezi Haritası

Bebek/Engelli

Kısmi Gezebilir


Üye Girişi


Kayıt Olbooked.net +30 ° C +30° +28° Mersin Pazar, 29

Pazartesi +27° +27°
Salı +31° +21°
Çarşamba +31° +21°
Perşembe +32° +22°
Cuma +31° +22°
Cumartesi +30° +23°

7 Günlük Hava Tahmini

Bizi Takip Edin

[post_grid id=”2332″]

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Türkiyenin En Kapsamlı Gezi Sitesi Hepgezelim.com Hoşgeldiniz. Sitemiz Türkiyede Bulunan Gezilecek Yerler, Yiyecek İçecek, Oteller ve Gezi Rotalarının Detaylı Anlatımı Siz Değerli Ziyaretcilerimizin İncelemesi İçin Hepgezelim Ekibi Tarafından Paylaşılmıştır ve Paylaşılmaya Devam Edilecektir.

Yorum Yap