1. Ana Sayfa
 2. Antalya
 3. Melike Sandal Suluada Nerede ve Nasıl Gidilir

Melike Sandal Suluada Nerede ve Nasıl Gidilir

Suluada ya gitmek isteyenler için tur fiyatları ve suluada hakkında bilgiler

Melike Sandal Suluada Yazısı
1

Sosyal medyada da son zamanlarda eminim çoğunuzun karşısına çıkan ve sıklıkla fotoğraflarını gördüğünüz yer suluada dan bahsediyorum tabiki.

Bembeyazkum ve turkuaz suyuyla resmen kendine hayran bırakıyor.Hatta adanın her bir tarafının renginin farklı olmasıda ayrica ilginç.

Peki bu güzel yer nerede ve nasıl gidilir?

Antalyanın , Kumlucu ilçesine bağlı Adrasan  tatil bölgesinin hemen karşısın da yer alan minicik bir Akdeniz adasıdır.Adını adada bulunan tatlı sudan almaktadır.

Su kaynağı parmak kalınlığında akmakta olup bir hortum vasıtasıyla kıyıya yaklaştırılmıştır. Bu nokta tur teknelerinin duraklarından biridir.

Suyun şifalı olduğu söylense de bilimsel bir dayanağı yok gibi duruyor. Antik çağda ‘Krambusa’ ismini taşıyan ada o günden buyana denizcilerin ve balıkçıların tatlı su sağladığı bir kaynak olmuştur.

Suluada’ya gitmenin tek yolu tekne . Başka türlü adaya ne karadan ne de havadan ulaşım yoktur. Bunun için kalkış noktası Adrasan kumsalı. Yani her ne olursa olsun Adrasan’a gitmeniz gerekiyor.

Adrasandan sabah 10.00-10.30 gibi kalkan teknelerle bu güzel adaya gidebiliyorsunuz dönüş saatide 17.00 -18.00 arasında .

Hatta gece suluadaya giden turlar bile var ama gece suluadaya görmeniz imkansız gibi o güzel denizinde yüzmek isteyenler gece de tercih edebilir.

Bu turların fiyatları ortalama 100tl-125 tl arası özellikle bu pandemi sürecinde olurda suluadaya giderseniz mutlaka az müşterisi olan ve önlem almış tekneleri seçmeniz .

Suluada’daki kumsal ziyaretleri, mağara ziyaretleri, su kaynağının çıktığı nokta (Suluada’nın arka tarafı),
Öğle yemeği ve ikramlar (çay, meyve) bu turlarda size sunulan hizmetler.

Hala Suluada ya gitmediyseniz rotanıza bu güzel adayı eklemeyi unutmayın .

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (6)

 1. melikesndal_avatar

  Suluada’daki kumsal ziyaretleri, mağara ziyaretleri, su kaynağının çıktığı nokta (Suluada’nın arka tarafı),
  Öğle yemeği ve ikramlar (çay, meyve) bu turlarda size sunulan hizmetler.

  Bunları nasıl görebiliriz suluada da mağara veya yemek yenecek yer varmı ?

  • melikesndal_avatar
   1 ay önce

   Merhaba tekne turuyla çıktıgınizda suluada da mola verdiğinde yemek ikramı meyve çay ikramları oluyor teknede 🙋‍♀️ suluada tek bir yer değil turla çıktığınızda sizi suluada etrafındaki diger koy lara götürüyorlar hatta 1 adet adanın içinde tekneyle girilebilen mağara var orayıda ziyaret edip yüzebiliyorsunuz ve adanın her bir yerinin denizinin rengi birbirinden güzel 🤗karelerde hep 1 yeri paylaşsada herkes aslında adanın etrafında 3 farklı yer görebiliyorsunuz

 2. melikesndal_avatar

  Tekne turları çok güzel deniz anlatinmaz yazınızda çok güzel başka ne denir 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir