1. Ana Sayfa
  2. Manisa

Şehzadeler Parkı

Şehzadeler Parkı
+ - 3

Tarihçe

Ziyaretçilerin sabah 09.00 Akşam 22.00 saatleri arasında parkı gezebilecekler. Şehzadeler Park Manisa’da ki ve Türk İslam Dünyasında ki 32 adet önemli tarihi eserlerinin bulunduğu Minia Şehzadeler, 478. Yıllık bir gelenek olan Mesir ’in atılma anının canlandırıldığı Dioramik Mesir Müzesi ve çocuklarımızın keyifle gezebileceği çizgi film kahramanlarının bulunduğu Masal Parkı vardır. Yürüyüş yolları Şehzade Figürleri ile birçok temanın bir arada bulunduğu bir park olarak faaliyet vermektedir.

Detaylı Tarihçe

Hem Tarihi eserleri gezip hemen yanlarında bulunan bilgilendirme levhalarından bilgi sahibi olabilirler, hem de Masal Park’ta çocuklarını rahatlıkla gezdirebilirler. Aynı zamanda Dioramik Mesir Müzemizde Mesir ‘in 478 yıl önceki saçılma anını birebir yaşayarak Dioramik Mesir Müzesinide ziyaret edebilirler.

1 adet kafeterya, 1 adet biyolojik gölet, yürüyüş alanları, Şehzadeler ilçesinde bulunan önemli tarihi ve kültürel eserler ile Türk Dünyası’nın önemli eserlerinin bulunduğu 32 adet minyatürün bulunduğu Minia Şehzadeler Yine Manisa’ da yetişmiş olan 13 Osmanlı Şehzadesinin heykelleri bu alan içerisinde serfilenmektedir.

Galeri

Genel Bilgiler

4,8 Puan

892 Yorum

2 Kilometre

Yol Tarifi

2. Anafartalar Mh.Akhisar Cd. Şehzadeler / Manisa

0 TL Ücret

Açık 09:00 – 22:00

Gezi Haritası

Kısmi Gezilebilir Bebek/Engelli

Yazar Hakkında

Türkiyenin En Kapsamlı Gezi Sitesi Hepgezelim.com Hoşgeldiniz. Sitemiz Türkiyede Bulunan Gezilecek Yerler, Yiyecek İçecek, Oteller ve Gezi Rotalarının Detaylı Anlatımı Siz Değerli Ziyaretcilerimizin İncelemesi İçin Hepgezelim Ekibi Tarafından Paylaşılmıştır ve Paylaşılmaya Devam Edilecektir.

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. Beklediğimden daha özenli. Minyatür modeller oldukça başarılı

  2. Mekan güzel, çocuk parkı güzel, cafede hizmetliler umursamaz.

  3. güzel bir parkmıs tebrikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.