1. Ana Sayfa
  2. Konya
  3. Konya Tropikal Kelebek Bahçesi

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, 3500 m2'lik gezi alanı ile toplamda 7.600 m2'lik bir kullanım alanına sahiptir.

featured

Tarihçe

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, 3500 m2’lik gezi alanı ile toplamda 7.600 m2’lik bir kullanım alanına sahiptir.

1.600 m2’lik kelebek uçuş alanı 15 tür kelebeğe doğal yaşam alanı sunmaktadır. Bahçede 98 türe ait 20.000 adet bitki bulunmakta, kelebekler kendi nektar bitkileri etrafında uçarken gözlenebilmektedir.

Bahçeye girdiğiniz zaman, binlerce bitki ve kelebeğin bulunduğu benzersiz bir atmosferle karşılaşacaksınız. Doğanın muazzam renkli mücevherleri olan kelebekleri doğal yaşamlarında keşfedeceksiniz.

Tropikal bir ortamda kelebeklerin birbiriyle ve doğayla olan harmonisine tanıklık edecek ve onların zarif kanatlarının mükemmel desenlerini görme fırsatını yakalayacaksınız.

Doğa rehberlerimiz size doğa yürüyüşü boyunca eşlik ederken siz de kelebeklerin hayat döngüleri, kamuflaj, korunma, beslenme ve güneşlenme gibi davranışlarını inceleme şansı bulacaksınız.

Böcek köyümüzde önemli böcek takımlarının gizemli dünyalarına muhteşem bir yolculuk sizleri bekliyor. Ayrıca belki de daha önce hiç görmediğiniz şaşırtıcı ve gizemli hayvanlarla tanışacaksınız.

Kelebeklerin doğayla dansını izleyin, stresten uzaklaşın ve rahatlayın. Kendinizi doğanın mistik havasına bırakın ve yeni deneyimlere hazır olun. Eğer şanslıysanız bir kelebek omzunuza konar ve tüm yürüyüş boyunca size eşlik edebilir.

Detaylı Bilgiler

Adres

Sille Parsana / Selçuklu / Konya

Giriş Ücreti

Sivil : 17,50 TL
Öğrenci : 7,50 TL

* Aile ile birlikte gelen 0-6 yaş çocuklar için ücretsiz.
* Engelli ve 65 yaş: 5 TL.
* Aile Paketi: Anne + Baba : 30 TL ve (7-14 yaş arası) her çocuk için 5 TL.
* Şehit yakını (Anne, Baba, Eş ve Çocuk) ücretsiz.
* Eğitim sınıfı: Bahçe gezi 5 TL Eğitim bedeli + 2,5 TL.
* Gazi ücretsiz
* Müzekart Geçerli Deyil

Otopark

Ücretsiz

Bebek / Engelli Arabası

Kısmi Gezebilir

Ziyaret Saatleri

09:30 – 17:30

Tatil Günü

Pazartesi

Galeri

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Türkiyenin En Kapsamlı Gezi Sitesi Hepgezelim.com Hoşgeldiniz. Sitemiz Türkiyede Bulunan Gezilecek Yerler, Yiyecek İçecek, Oteller ve Gezi Rotalarının Detaylı Anlatımı Siz Değerli Ziyaretcilerimizin İncelemesi İçin Hepgezelim Ekibi Tarafından Paylaşılmıştır ve Paylaşılmaya Devam Edilecektir.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Kesinlikle gidilip gezilmesi görülmesi gereken bir yer çok keyifli oluyor kelebeklerin ucusmalari arasında gezinmek 👍👍👍

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir