1. Ana Sayfa
 2. Konya
 3. Konyanüma Panorama

Konyanüma Panorama

Konya Konyanüma Panorama (Ana)

Konyanüma Panorama

Harika bir yer Mevlana Müzesine ve Şehitler Abidesine çok yakın

Yorum

     Konya ya geldiğinizde muhakkak Mevlana Müzesini ziyaret ediyorsunuz. Benim sizlere önerim ilk başta Konyanüma Panorama Müzesini ziyaret edin çünkü burada çok fazla sayıda araç otoparkı var buraya arabanızı park ederseniz burayı gezersiniz bakmak isterseniz hemen karşısında Mevlana Kültür Merkezi var bakmak isterseniz orayıda gezersiniz. 

     Konyanüma Panorama Müzesi İrfan Medeniyetleri Araştırma Merkezine bağlı olup  İrfan kültür Merkezi bünyesinde 2 ayrı yapıdan oluşuyor.  Panorama bölümünde Hazreti Mevlana’nın hayatının ve yaşadığı dönemin anlatıldığı alan, Mevlevi müzesi ve dünyadaki 25 mevlevihanenin maketinin yer aldığı iç avlu bulunuyor. Mevlevihane bölümünde ise; 180 seyirci kapasiteli sema salonu ile hat, tezhip, minyatür gibi geleneksel sanatların eğitimleri için derslikler, seminer salonu ve ikram salonu yer alıyor.

Detaylı Anlatım

     Konya ya geldiğinizde muhakkak Mevlana Müzesini ziyaret ediyorsunuz. Benim sizlere önerim ilk başta Konyanüma Panorama Müzesini ziyaret edin çünkü burada çok fazla sayıda araç otoparkı var buraya arabanızı park ederseniz burayı gezersiniz bakmak isterseniz hemen karşısında Mevlana Kültür Merkezi var bakmak isterseniz orayıda gezersiniz. 200 metre yürüdükten sonra karşınıza İstiklal Harbi Şehitler Abidesi  ( İstiklal Harbi Şehitler Abidesi yazımı çok yakında yayınlayacağım) çıkacak. Burayı gezdikten sonra hemen 100 metre sonra Mevlana Müzesini [Mevlana Müzesi ile ilgili yazımı çok yakında yayınlayacağım) görmüş olacaksınız. Mevlana Müzesini gezdikten sonra eski girişi olan Selimiye Caminin meydanına çıkmış olacaksınız. Selimiye Cami yazımı okumak isterseniz KONYA SELİMİYE CAMİ tıklayabilirsiniz.

     İsterseniz Selimiye Cami nin karşısında bulunan çarşıyı gezebilirsiniz. Belki oranın esnafı kızacak ama arka sokaklara bakarak ön caddede satış yapanların aynı ürün için en az 2 kat fiyat verdiklerini biliyorum. Bu yüzden alış veriş yaparken arka sokaklarda olan toptancıları bulmanızı veya 1 dükkana girip almamanızı öneririm. 

     İsterseniz yine yürüyerek Alaaddin Tepesine kadar çıkabilirsiniz. Alaaddin Tepesine kadar yürüdüğünüzde sizi en az 10-15 gezilecek yerlerin karşıladığını şimdiden aktarabilirim. Konya ile ilgili Gezi Rota yazımı yakında yayınlayacağım. Yazılarımı takip ederek okuyabilirsiniz. Konyalı Zeynep sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

Fotoğraf Kaynak : İrfan Kültür Merkezi

GaleriVideo

https://youtu.be/38Jcrdctx28https://youtu.be/_YFnPH5A0rM

Genel Bilgiler

5

Puan

2018

Ziyaret Yılı

0 TL

Ücret

45 Dk

Gezi Süresi

Kısmi Gezilebilir

Bebek/Engelli


Reklam Alanı


Meşhur Konya Tiriti

Web Tasarım Sitesi

Online Davetiye Sitesi

[sharethis-inline-buttons][post_grid id=”10730″]

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (5)

 1. _avatar
  2 sene önce

  Ortalama 1 ay önce ana sayfayı ziyaret etmiştim sizde güzel anlatmıssınız emeğinize sağlık aslında sizler daha detaya inmisiniz ansayfada tarihçe sizde detay harika olmuş süpeeeer

 2. _avatar

  Konya için güzel bir mekan olmuş diye ana sayfasına yazdım ama sizin anlatımınız geneli kapsadığı için burayada yazmak istedim güzel anlatım

  • _avatar

   Sayfamada yorum yazdığınız için teşekkürler KONYA ile ilgili merak ettiklerinizi paylaşmaya devam edeceğim 🙂 Yazılarımı okumak için İsim (Konyalı Zeynep) yazısına tıklamanız yeterli olacaktır.

 3. _avatar
  1 sene önce

  Dünyaya yayılmış Mevlevihanelerin güzel bir minyatür çalışması olmuş. Normal 5 öğrenciye 2 TL giriş ücreti var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir