1. Ana Sayfa
 2. Konya
 3. Ecdat Parkı

Ecdat Parkı

Konya Ecdat Parkı (Ana Resim)

Ecdat Parkı

Konya İli Selçuklu ilçesinde Konya Otogarın hemen yanında 

Yorum

     Ecdat parkına geldiğinizde sizi surlar karşılamaktadır. İçerisinde Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden örnekler vardır. Çok geni,ş bir alana sahip olan Ecdat Parkı 100.000 m2 sahip olduğunu biliyorum. Suralardan girdiğinizde karşınıza Kameriyeler, Liman, Osmanlı Sokağı, Namazgah Çeşmesi, Seyir Kulesi, Kule Kafe, Değirmen, Deniz Feneri vb bir çok yapı sizi karşılamaktadır. Buraları tek tek gezmeye kalktığınızda 1 saatten fazla zamanınızı alacağını söyleyebilirim. Daha göletteki gezintiyi saymıyorum.

Detaylı Anlatım

     Ecdat parkına geldiğinizde sizi surlar karşılamaktadır. İçerisinde Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden örnekler vardır. Çok geni,ş bir alana sahip olan Ecdat Parkı 100.000 m2 sahip olduğunu biliyorum. Suralardan girdiğinizde karşınıza Kameriyeler, Liman, Osmanlı Sokağı, Namazgah Çeşmesi, Seyir Kulesi, Kule Kafe, Değirmen, Deniz Feneri, Osmanlı kahvehanesi, boğaz yalısı, 12 bin 500 metrekarelik gölet, Selçuklu giriş tagı, Osmanlı otağı amfi, cami, Mehteran binası, desenli bahçe, Hasbahçe, Selçuklu Hanı restoran, sosyal donatılar vb. bir çok yapı sizi karşılamaktadır. Buraları tek tek gezmeye kalktığınızda 1 saatten fazla zamanınızı alacağını söyleyebilirim. Daha göletteki gezintiyi saymıyorum.

     KOMEK başta olmak üzere el sanatlarının sergilenip satılacağı satış yerleri bulunacak.

     Konya Otogarın hemen yanındadır. Merkezden tranway ile gelinebilinir. İndiğinizde Ecdat Parkını gezebilirsiniz. Hemen yanında bulunan AVM gezebilirsiniz. Sabah erken saatte buraya geldikten sonra öğleden önce burayı gezip öğlen için AVM yemek molası verip öğleden sonrada Tropikal Kelebek Bahçesi ve Çiçek Bahçesi ni gezerek bir gününüzü çok güzel bir şekilde değerlendirmiş olabilirsiniz.

GaleriVideo

https://youtu.be/38Jcrdctx28https://youtu.be/_YFnPH5A0rM

Genel Bilgiler

5

Puan

2018

Ziyaret Yılı

0 TL

Ücret

60 Dk

Gezi Süresi

Gezilebilir

Bebek/Engelli


Reklam Alanı


Meşhur Konya Tiriti

Web Tasarım Sitesi

Online Davetiye Sitesi

[sharethis-inline-buttons][post_grid id=”10730″]

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (5)

 1. Avatar
  1 sene önce

  Park çok güzel manzara çok güzel ama bir yemek yeme yeri yok 🙁

 2. Avatar

  Çok saçma bi fotoğrafçı olarak hiç bişeye izin yok görevliler sürekli bizi takip ediyo her seferinde bi problem oluyo.

 3. Avatar

  Bu kadar anlayışın kötü olduğu bir yer görmedim yemek yemek yasak içecek içmek yasak fotoğraf çekmek yasak zaten çalışanların çoğu çok kaba ee biz buraya niye gelelim herşey yasaksa sizler sadece gezi bu kadar kötü uygulamalı bir yer olamaz 2 adet temizlik görevlisi aldığınız taktirde heryer pırıl pırıl olur. Yere atanları anlarımda elinde içecekle dolasırken yasak içmeyin elinizde bir şey yerken görünce hemen müdahale çöpe atın yemeyin bune böyle

 4. Avatar

  muhteşem yapılmış bir park. oradaki boş alana yapılacak en iyi parkı yapmışlar, kesinlikle görülmesi gereken bir yer.

 5. Avatar

  Konya belediyesinin yaptığı eskiyi canlandıran bir park içinde el sanatları ustaları olan küçük esnafların olduğu ecdat kalesi adı verilen sembol bir kale ve küçük bir gölet var Konya otobus terminalinin yanında