80 Binde Devri Alem
  1. Ana Sayfa
  2. Konya

80 Binde Devri Alem

4

Tarihçe

Konya’daki önemli turizm alanlarından biri olan Meram Belediyesi 80 Binde Devr-i Alem Parkı her yıl yüzbinlerce ziyaretçiyi ağırlıyor.Hz. Mevlâna’nın 744’üncü Vuslat Yıl Dönümü Etkinleri kapsamında şehrimize çok sayıda yerli ve yabancı misafirin geldiğini hatırlatan

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Belediye meclisimizin aldığı kararla 7-17 Aralık tarihleri arasında 80 Binde Devr-i Alem Parkını ücretsiz gezme imkanı sunduk. Bu süre zarfında parkımızı yaklaşık 20 bin yerli ve yabancı turist ziyaret etti.  Farklı özellikleriyle ülkemizde bir ilk olan parka gösterilen ilgiden memnunuz” dedi.

3 bölümden oluşan 80 Binde Devr-i Alem Parkı’nın Trex Parkı bölümünde tarih öncesi yaşayan dinozorların maketleri yer alırken, Cihan-ı Türk Abideler Şehri Parkı’nda kültürel birikimimizi ifade eden 120 eser bulunuyor.

Pamuk Şekeri Masal Dünyası Parkı ise çocukların hayal dünyasına büyük katkı sağlıyor. Park, farklı konseptleriyle tüm yaş gruplarına hitap ediyor. Ayrıca parkta yeşil alan, kafeterya ve restoran da yer alıyor.

Galeri

Genel Bilgiler

4,6 Puan

3.852 Yorum

11 Kilometre

Navigasyon

Durunday Mh. Dutlu Cd.  Meram/Konya

Müzekart Geçerli Değildir

6 yaş altı Ücretsiz

Yetişkin 8 TL 

09:00 – 18:30

Gezi Haritası

Bebek/Engelli Gezebilir

Yazar Hakkında

Türkiyenin En Kapsamlı Gezi Sitesi Hepgezelim.com Hoşgeldiniz. Sitemiz Türkiyede Bulunan Gezilecek Yerler, Yiyecek İçecek, Oteller ve Gezi Rotalarının Detaylı Anlatımı Siz Değerli Ziyaretcilerimizin İncelemesi İçin Hepgezelim Ekibi Tarafından Paylaşılmıştır ve Paylaşılmaya Devam Edilecektir.

Yorum Yap

Yorumlar (4)

  1. 5 sene önce

    Gelip Görün Hayranlıkla Gezebilirsiniz Devamı….

    https://hepgezelim.com/konya-80-binde-devri-alem-konyali-zeynep/

  2. Bu sayfanız neden bu kadar karışık

  3. çok güzel bir yermis konya merkezdemi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir