1. Ana Sayfa
  2. Kocaeli

Sardala Koyu Cennet Havuzu

Sardala Koyu Cennet Havuzu
+ - 3

Sardala Koyu Cennet Havuzu

Doğa yürüyüşü, yüzme, su altı dalışı, kuş gözlemciliği, mağara gezisi, kano gibi

Kocaeli Sardala Koyu Cennet Havuzu
Kocaeli Sardala Koyu Cennet Havuzu 4
Kocaeli Sarda Koyu Cennet havuzu 3
Kocaeli Sardala Koyu Cennet Havuzu 2

Tarihçe

Doğa yürüyüşü, yüzme, su altı dalışı, kuş gözlemciliği, mağara gezisi, kano gibi aktivitelere imkan sağlayan Sardala Koyu, aynı anda farklı deneyimler yaşamak isteyen doğa tutkunlarının uğrak yeri oluyor. Şehrin gürültüsünden uzaklaşıp doğayla iç içe bir hafta sonu geçirmek isteyen tatilciler, soluğu GSM operatörlerinin kapsama alanı dışında kalan Sardala Koyu’nda alıyor. Şile ile Kandıra sınırında yer alan koy, en yakın yerleşim alanına 7 kilometre uzaklıkta bulunuyor. İnsan elinin değdiği tek bir yapının bile bulunmadığı Sardala Koyu, hafta sonları kamp çadırlarıyla doluyor. Geceyi dalga sesini dinleyip, yıldızları izleyerek geçiren kampçılar, ilginç kaya oluşumlarının egzotik manzaralar sunduğu bir güne uyanıyor. 

Koyun arkasındaki ormanın içerisinde kalan ve yalnızca 1 kilometrelik bir yürüyüşle gidilebilen egzotik doğa oluşumu Cennet Havuzu, eşsiz güzelliğiyle görenleri büyülüyor. Denizle bağlantılı olması sayesinde suyu her zaman temiz kalan doğal havuz, bölge halkının olduğu kadar doğa tutkunlarının da ilgisini çekiyor. Denizin dalgalı olduğu zamanlarda bile rahatlıkla yüzme imkanı sağlayan doğa oluşumu, su altı güzelliğiyle de cezbediyor. Müdavimleri tarafından “yeryüzü cenneti” olarak tanımlanan doğal havuzun, milli mücadele kahramanlarından İpsiz Recep tarafından karargah olarak kullanıldığı da rivayet ediliyor. Sardala Koyu’na İzmit ve İstanbul’dan da gidilebiliyor. İzmit yönünden hareket edenler D-605 karayolundan Ağva’ya ayrılan 26 kilometrelik güzergahı takip ederek koya ulaşabiliyor. İstanbullular ise Şile ve Ağva üzerinden 1 saatlik bir yolculuğun sonunda varıyor.

Galeri

Video

https://youtu.be/38Jcrdctx28https://youtu.be/0xbcfMhgNTI

Genel Bilgiler

4,3

Puan

2.123

Yorum

67

Kilometre

Navigasyon

Pınarlı Mahallesi

Kandıra / Kocaeli

00

Ücret (TL)

Açık

Açık

Gezi Haritası

Gezilemez

Bebek/Engelli


Reklam Alanı


Web Tasarım Sitesi

Davetiye Sitesi

Radyo Sitesi

[sharethis-inline-buttons][post_grid id=”90″]

Yazar Hakkında

Türkiyenin En Kapsamlı Gezi Sitesi Hepgezelim.com Hoşgeldiniz. Sitemiz Türkiyede Bulunan Gezilecek Yerler, Yiyecek İçecek, Oteller ve Gezi Rotalarının Detaylı Anlatımı Siz Değerli Ziyaretcilerimizin İncelemesi İçin Hepgezelim Ekibi Tarafından Paylaşılmıştır ve Paylaşılmaya Devam Edilecektir.

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. Gerçekten tek kelimeyle muhteşem bir yer tabiki biz insanlar adım attıktan sonra muhtesemliğe gölge düsüyor her yeri çöple dolmuş tu gittigimde kendi adıma insanlıgımdan utandım

  2. Karadenizde boyle bir koy oldugunu gormek cok guzel. Ege ve akdenizi aratmayan bir koy, kesinlikle tavsiye edilir.

  3. Sakın cumartesi ve pazar günü gitmeyin. Yol çok kötü , etraf pis , o kadar yolu gitmeye değmez

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.