1. Ana Sayfa
  2. Kocaeli

Kartepe Kayak Merkezi

Kartepe Kayak Merkezi
+ - 6

Tarihçe

Kartepe, 2008 yılında 7 beldenin birleşmesi ile Kocaeli’ye bağlı bir ilçe statüsünü aldı. En yüksek rakımı 1699 Mt olan Kartepe, İzmit’in doğusu ve Sapanca’nın batısında yer almaktadır. Marmara’nın üçüncü yüksek noktası konumuna sahip olan, Samanlı dağları arasında yer alan ve Kartepe kayak merkezi olarak adlandırılan bölgedir.

Kartepe’de, 42 Km genişlikteki tam tesisatlı ve profesyonel kayak merkezi ile herkese hitap edilmekte, Herkesin taleplerine yanıt verilmektedir. Kayağı yeni öğrenecekseniz, acemiyseniz ya da korkularınız var ise merkezdebulunan deneyimli kayak öğretmenleri imdadınıza yetişecek. Böylece ne acemilikçekecek, nede korkularınıza yenik düşeceksiniz.

Kartepe, 2008 yılında 7 beldenin birleşmesi ile Kocaeli’ye bağlı bir ilçe statüsünü aldı. En yüksek rakımı 1699 Mt olan Kartepe, İzmit’in doğusu ve Sapanca’nın batısında yer almaktadır. Marmara’nın üçüncü yüksek noktası konumuna sahip olan, Samanlı dağları arasında yer alan ve Kartepe kayak merkezi olarak adlandırılan bölgedir.

Sonbahar gelse, ağaçlar yapraklarını dökse’de, Kartepe adeta bir cennet gibi. Yeşilin her tonunun yer aldığı güzelliği, sapanca gölünün ihtişamı ve Kartepe kayak merkezinin ayrıcalığı ile her mevsimde de rüya gibi bir yer. Sezonluk olmayan, yazın Trekking , piknik, yüzme, kışınsa kayak merkezi olan doğa harikası bir yerdir kartepe.

Kayak merkezi ile adı duyulan bölge, hak ettiği gerçek ilgiyi daha yeni yeni görmeye başladı desek yanlış olmaz.
Kayak merkezinden dolayı, özellikle kış mevsiminde çok sık olarak ziyaret edilen biryer olsada, tüm mevsimlerde de rağbet gören adeta bir cennettir diyebiliriz.

Kışın gerek profesyonel kayakçıların, gerekse kayağı yeni öğrenen amatörlerin vazgeçilmezleri arasında yer aldığını biliyoruz. 80 ila zaman zaman 250 cm’ye kadar varan kar kalınlığı ile ayrıcalıklı ve bambaşka bir kayak heyecanı sunan Kartepe kayak merkezi, profesyonel ve gelişmiş merkezi ile de kayak severler için cezbedici bir özelliğe sahip.

Kartepe’de, 42 Km genişlikteki tam tesisatlı ve profesyonel kayak merkezi ile herkese hitap edilmekte, Herkesin taleplerine yanıt verilmektedir. Kayağı yeni öğrenecekseniz, acemiyseniz ya da korkularınız var ise merkezdebulunan deneyimli kayak öğretmenleri imdadınıza yetişecek. Böylece ne acemilikçekecek, nede korkularınıza yenik düşeceksiniz.

Kartepe kayak merkezine gitmek istiyorsunuz fakat kayak kıyafetleriniz mi yok? Yada günübirlik gezileriniz için kayak kıyafeti almak istemiyor musunuz? Dert etmeyin.Çünkü Kartepe kayak merkezinde kayak kıyafetleri de istediğiniz süre kadarkiralanabiliyor. Bu doğrultuda Penguen Tepe Kayak Evi iyi bir örnek olabilir.
Yaz mevsiminde de, trekking severlerin, doğa içinde ailesi ile piknik yapmakisteyenlerin ve Sapanca gölünde serinlemek isteyen yüzücülerin uğrak yeridirKartepe ve civarı.

Ailenizle, arkadaşlarınızla ya da sevdiklerinizle rüya gibi bir hafta sonu geçirmek iyiolmaz mıydı?
Kartepe’nin damar tıkanıklığına iyi geldiği söylenen tertemiz havası ve o muhteşemmanzarası karşısında kim yürüyüşe hayır diyebilir?
Günübirlik gezilerin yanısıra, uzun süreli ve konaklamalı tatillerde de, Kartepe’debeklentinizden fazlasını bulacaksınız.

Kaynak : Kartepe Kayak Merkezi

Galeri

Genel Bilgiler

4,2 Puan

7.851 Yorum

30 Kilometre

Yol Tarifi

Balaban Mh. Kartepe / Kocaeli

70 TL Ücret (2018)

Gezi Haritası

Kısmi Gezilebilir Bebek/Engelli

Yazar Hakkında

Türkiyenin En Kapsamlı Gezi Sitesi Hepgezelim.com Hoşgeldiniz. Sitemiz Türkiyede Bulunan Gezilecek Yerler, Yiyecek İçecek, Oteller ve Gezi Rotalarının Detaylı Anlatımı Siz Değerli Ziyaretcilerimizin İncelemesi İçin Hepgezelim Ekibi Tarafından Paylaşılmıştır ve Paylaşılmaya Devam Edilecektir.

Yorum Yap

Yorumlar (6)

  1. Ulaşım için 2 yol var birincisi maşukiye tarafı çok bilinen diğer taraf kestirme yolu orada yoğunluk yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.