1. Ana Sayfa
  2. Kocaeli
  3. Kocaeli Kağıt Müzesi

Kocaeli Kağıt Müzesi

Geçmişin izlerini görmek için muhakkak uğrayın

Kocaeli Seka Kağıt Müzesi

Kağıt Müzesi

Geçmişi çok uzun yıllara dayalı olan Seka Kağıt yıllar önce dev bir proje ile müze, park ve Film platosu olarak faaliyete geçmiştir. Seka Parkın hemen kenarındadır İzmit merkezden trenvay ilede gelebilirsiniz. Aracınızı seka park otoparkına bırakıp hemen seka parkı hemde buradaki diğer müzeleri gezebilirsiniz. Dünyanın en büyük parkların arasına girmektedir.

Önerilen Yerler

Seka Kağıt Müzesi

Kağıt müzesinin içinde fabrikadan kalan bütün makinalar vardır. Kağıdın nasıl yapıldığını anlatan gerçek bir müzedir. Müzeye ziyaret ÜCRETSİZ olup PAZARTESİ günü hariç hergün 09:00 – 18:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Burada ortalama 60 dk gibi bir süre ayırmanız yeterli olacaktır. Ama detaylı bir ziyaret yaparsanız bu süre uzayabilir. Aynı fabrikanın içinde bilim merkezide vardır. Sorularınız olursa daima yorum kısmından sorabilirsiniz

Galeri

komhnS.jpg
komsWs.jpg
kompPQ.jpg
komijb.jpg
komDYt.jpg

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Avatar
    1 sene önce

    Bende gittim fabrikadan müzeye cevrilmesi güzel olmus daha detaylı olabilimiydi evet çünkü görevliler sadece kapıda bekliyorlar içerde detaylı eslik etmediklerini biliyorum. Murat B. güzel anlatım ama biraz daha fazla yazı yazıp bilgi aktarsanız daha iyi olurmuydu ?

  2. Avatar

    Emeklerinize sağlık