1. Ana Sayfa
  2. Kırıkkale
  3. Nur Cami

Nur Cami

featured

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yaptırılan cami, Kırıkkale’de

[sharethis-inline-buttons]

Tarihçe

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yaptırılan cami, Kırıkkale’de manevi ve kültürel faaliyetlerin merkezi oldu. Şehrin en merkezi bölgesine inşa edilen cami, 15 Mayıs 2015 Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ibadete açıldı.

Selçuklu ve Osmanlı mimari anlayışı ile şekillenen cami, yaklaşık 25 bin metrekare kapalı alana sahip. Camide, kapalı alanlarda 4 bin kişi, açık alanlarda ise 6 bin kişi olmak üzere toplamda 10 bin kişi ibadet edebiliyor.

Cami külliyesinde konferans salonu, seminer salonu, kütüphane ve okuma salonu, Türk İslam el sanatları eğitim merkezi, dini yayınlar tanıtım ve satış yeri, kız Kur’an kursu, hadis, fıkıh, tefsir dersleri için çok amaçlı derslikler, aile irşat ve rehberlik bürosu, TDV şubesi, otopark, cenaze hizmetleri yeri gibi sosyal alanlar bulunuyor.

Galeri

 

Video

https://youtu.be/38Jcrdctx28https://youtu.be/lcXWLaLL5c0

Genel Bilgiler

4,8 Puan

1.687 Yorum

400 metre

Navigasyon

Fabrikalar Mh. 27. Sk. Merkez/Kırıkkale

Ücretsiz

Açık

Açık

Gezi Haritası

Bebek/Engelli 

Gezebilir


Üye Girişi


Kayıt Ol


Biz Takip Edin[post_grid id=”2783″]

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Türkiyenin En Kapsamlı Gezi Sitesi Hepgezelim.com Hoşgeldiniz. Sitemiz Türkiyede Bulunan Gezilecek Yerler, Yiyecek İçecek, Oteller ve Gezi Rotalarının Detaylı Anlatımı Siz Değerli Ziyaretcilerimizin İncelemesi İçin Hepgezelim Ekibi Tarafından Paylaşılmıştır ve Paylaşılmaya Devam Edilecektir.

Yorum Yap