1. Ana Sayfa
  2. İzmir
Trendlerdeki Yazı

Ürkmez Plajı

Şezlong, şemsiye, duş, soyunma kabini ve wc hizmetlerinden sezon boyunca ücretsiz olarak yararlanılabilmektedir.

Ürkmez Plajı
1
+ - 2

[toc]

Önerilen Yazı
Urla Plaj ve Koyları

Detaylı Anlatımlar

Ege Bölgesi’nde İzmir il sınırları içerisinde yer almaktadır.

Seferihisar ilçesi topraklarında en eski yerleşim yeri Teos olup, burasının M.Ö. 2000 yıllarında Akalardan kaçan Giritliler tarafından kurulduğu ve Karyalıların bir kenti olduğu bilinmektedir.

Seferihisar’ın güçlü yönleri arasında markalaşmış mandalinası, bereketli toprakları, akvaryum gibi denizi, rutubetsiz havası, yumuşak iklimi, güneş, jeotermal ve rüzgar enerjisi açısından geniş kaynakları ve tarihsel zenginlikleri sayılabilir.

Seferihisar’da Belediye tarafından işletilen 10 adet Halk Plajı bulunmaktadır. Sığacık’da 1, Akarca’da 4 , Doğanbey’de 3 ve Ürkmez’de 2 plaj Mavi Bayrak Ödülüne sahiptir.

Tüm plajlar engelli kullanımına uygundur. Engelliler için ayrılmış şezlong ve şemsiyenin yanı sıra plajlarda engelli rampası ve wcleri de bulunmaktadır.

Deniz suyu kalitesi açısından standartların çok üzerinde olan plajlarda sezon boyunca cankurtaran hizmeti verilmektedir. Şezlong, şemsiye, duş, soyunma kabini ve wc hizmetlerinden sezon boyunca ücretsiz olarak yararlanılabilmektedir.

Önerilen Yazı
Çeşme Plaj ve Koyları

Galeriler

kCYqdc.jpg

Galeri Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız

Yazar Hakkında

Türkiyenin En Kapsamlı Gezi Sitesi Hepgezelim.com Hoşgeldiniz. Sitemiz Türkiyede Bulunan Gezilecek Yerler, Yiyecek İçecek, Oteller ve Gezi Rotalarının Detaylı Anlatımı Siz Değerli Ziyaretcilerimizin İncelemesi İçin Hepgezelim Ekibi Tarafından Paylaşılmıştır ve Paylaşılmaya Devam Edilecektir.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. İzmirin bütün sahilleri çok güzel

  2. Süper

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.