1. Ana Sayfa
 2. Galeri
 3. Efes Antik Kent

Efes Antik Kent

İzmir Efes Antik Kenti

Izmir in Selçuk ilçesinde bulunan buram buram tarih kokan kısa bir gezi noktası istiyorsanız burası tam size göre . Eğer sıcak havalarda giderseniz yanınızda mutlaka içecek bulundurun çünkü Efes çok büyük bir alana hakim. Sakın ama sakın fotoğraf makinelerinizi unutmayın , gezerken düşündüren ve her anına bayılacağınız çok sayıda çekici arkeolojik yapılar sizi bekliyor 😊 Izmir merkezden izban kullanarak Selçuğa kadar kesintisiz yolculuk yapabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (6)

 1. admin_avatar

  İlk yazınız çok güzel olmuş ellerinize sağlık bu arada ilk yazılımımızda ılk yazı sizinkisi bunun içinde ayrıyeten teşekkür ederiz

 2. besenyer_avatar

  Çok güzel anlatım olmuş ama keşke biraz daha fotoğraf paylassaydınız

 3. besenyer_avatar

  Anlatım kısa ama öz olmuş baktımdığımda ilk yazınız olmasına rağmen önemli noktaları anlatmıssınız Tebrikler

  • admin_avatar

   Evet Ceren hanım Begüm hanımın ilk yazısı üye olup takipte kalırsanız Begüm hanımın Türkiye turlarının fazla olduğunu ve bunları siz değerli ziyaretçilerimiz ile paylaşacağını bilmenizi isteriz.

 4. muzedelisi_avatar
  2 sene önce

  Efes Antik kenti, Efes Müzesi ve çok iyi korunmuş 7 evden oluşan Efes Yamaçevler yerleşim alanı , genel olarak EFES diye bildiğimiz yerdeki üç farklı müze ve örenyeri. Hatta, yine Selçuk’ta ve buraya yakın lokasyondaki St.Jean Katedrali (veya örenyeri) ni de sayarsak, çok yakın lokasyonda dört farklı arkeolojik harika bulunmakta. Buraya en azından bir tam gün ayırmakta ve (eğer yoksa) 70 TL ye bir MÜZEKART sahibi olmakta fayda var ..

 5. besenyer_avatar

  Yazılı daha güzel oluyor 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir