1. Ana Sayfa
  2. İstanbul
  3. İstanbul Santralistanbul

İstanbul Santralistanbul

118 dönüm yeşil alanda kurulu, santralistanbul Kampüsü, Türkiye’nin ilk elektrik santralini, bugünkü haliyle Enerji Müzesi’ni bünyesinde barındırıyor.

İstanbul Santralistanbul anaresim

Tarihçe

Haliç’in kıyısında, 118 dönüm yeşil alanda kurulu, kentin her bölgesinden rahatlıkla ulaşılabilen santralistanbul Kampüsü,

Türkiye’nin ilk elektrik santralini, bugünkü haliyle Enerji Müzesi’ni bünyesinde barındırıyor.

Kampüste ayrıca çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapan restoranlar ve cafeler de bulunuyor.

Öğrencilerin renkli bir üniversite yaşamına sahip olmaları için gereken her şey santralistanbul Kampüsü’nde mevcut.

Detaylı Tarihçe

LATİF MUTLU KÜTÜPHANESİ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Latif Mutlu Kütüphanesi Leonardo da Vinci’nin Mona Lisa’sından, Dan Brown’ın son romanına, dünyanın en prestijli dergilerinden Harvard Business Review’den, dünya film listelerinde tüm zamanların en iyisi olarak adlandırılan The Shawshank Redemption’a ve son yılların çığır açan yeniliği e-kitap ve e-dergilere kadar her şeyi sunuyor. 

Kütüphane kitap, e-kitap, dergi, e-dergi, CD, DVD, Blu-ray, nota ve akademik internet kaynaklardan oluşan zengin bir koleksiyona sahip. BİLGİ’nin sanal kütüphanesinde ise 58.500’den fazla e-dergi, 370.000’e yakın e-kitap, 117’den fazla e-veri tabanı ve e-ansiklopedi bulunuyor. Bu kaynaklara günün her saati kampüs içinden veya dışından erişmek mümkün.

Ayrıca binlerce e-kitabın okunabileceği e-ink teknolojisine sahip, göz yormayan e-kitap okuyucularını kullanıma sunan kütüphane, 100 ülkede 54 dilde yayınlanmakta olan 6.000’i aşkın gazeteye de orijinal formatında erişim sağlıyor.

EĞİTİM ALANLARI

santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleşen etkinliklerin yanı sıra İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencilerinin derslerini gördükleri, stüdyoların ve akademik ofislerin yer aldığı eğitim binaları da bulunuyor. BİLGİ’liler santralistanbul Kampüsü’nde hem akademik hem de kültürel enerjiyle doluyorlar. Bu açıdan da santralistanbul Kampüsü fırsatlarla dolu ayrıcalıklı bir öğrenci yaşamı sunuyor.

 YEME/İÇME

Eğitim ve sanatın yaşamla iç içe olduğu santralistanbul Kampüsü’nde herkese hitap edebilecek yeme ve içme alanları bulunuyor. Etkinliklere ev sahipliği yapan Cantina Moderna, Pizza Locale & Popup Burger & Manivela Coffee,Lokma, Lokanta SosyalEspressoLab, No 55, Şütte, Cafe Nero ve Gastro Corner’ın yer aldığı kampüs, şehir merkezine yakın oluşuyla yeme-içme seçeneklerinin arttığı bir alan haline geliyor.

 Kayıkhane

Vira Kayıkhane, santralistanbul Kampüsü’nün Haliç kıyısında tarihi elektrik santraline kömür taşıyan gemilerin yanaştığı, bir asırlık rıhtıma kurulmuş bir yelken – kürek merkezidir. Alanda Vira Yatçılık, Vira Kürek ve Delphia Yachts Türkiye ofisleri bulunuyor.

2.000 m2’lik alana kurulu Vira Kayıkhane, 65 m’lik tarihi rıhtımı, 28 m’lik iskelesi ile ulusal ve uluslararası yelken ve kürek etkinliklerine ev sahipliği yapıyor.

Santralistanbul

Detaylı Bilgiler

Adres

Emniyettepe / Eyüpsultan / İstanbul

Giriş Ücreti

Enerji Müzesi ve Sergi Alanları Ücretsiz

Özel Rehberli Turlar Tam : 25 TL

İndirimli : 15 TL

Müzekart Geçerli değil

Otopark

Ücretsiz

Bebek / Engelli Arabası

Kısmi Gezebilir

Ziyaret Saatleri

Hergün : 09:00 – 18:00

Tatil Günü

Yok 

Galeri

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Türkiyenin En Kapsamlı Gezi Sitesi Hepgezelim.com Hoşgeldiniz. Sitemiz Türkiyede Bulunan Gezilecek Yerler, Yiyecek İçecek, Oteller ve Gezi Rotalarının Detaylı Anlatımı Siz Değerli Ziyaretcilerimizin İncelemesi İçin Hepgezelim Ekibi Tarafından Paylaşılmıştır ve Paylaşılmaya Devam Edilecektir.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. admin_avatar

    enerji müzesi harika muhakkak gezin alanı zaten kocaman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir