Kefirin Faydaları
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Kefirin Faydaları

1

Diyetisyenimizin Gözünden 

  B12 vitamini ve diğer B grubu vitaminler sayesinde kan yapımına destek olur. Hafızayı güçlendirir. Kalp hastalıklarına karşı da koruyucu özellik taşır. Yüksek kalsiyum oranı sayesinde kemik ve diş sağlığını korur. Kilo vermeye yardımcı olur. İyi bir biotin kaynağı olarak sağlıklı saçlar ve güzel bir cilde sahip olmayı sağlar. Vücutta fazla tuz tutumunu önleyerek böbrek hastalıkları, safra bozuklukları, sarılık, çeşitli enfeksiyonlar ve egzama tedavisinde de etkilidir.

İyi bir probiyotik kaynağı olarak sindirim sisteminin düzenlenmesinde etkilidir. Yapılan son çalışmalarda probiyotiklerin bağırsak florası sağlığına olumlu etki ettiği, sağlıklı bağırsak florasının da kilo kaybına destek olduğu ifade ediyor. Sinirleri yatıştırıcı ve depresyondan kurtulmada destektir. Tüketim sonrasında hafif bir gevşeme ve uyku hali verir. Kefirin depresyonu azaltıcı etkisi, triptofan, magnezyum ve kalsiyum içeriğinin yüksek olmasına bağlanır. Kefir ayrıca, iştahsızlık, uykusuzluk, yorgunluk, halsizliğe de iyi gelir.

Yazarın Profili

Yazarın Yazı Sayfaları Sağlık

 

Türkiye Turu

Gezilecek Yerler Restaurant Oteller  Gezi Haritası

Dyt İrem Deveci 1997 yılında Kayseri'de dünyaya gelmiştir. 2020 yılında Erciyes Üniveristesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olmuştur. Mezun olduğu yıl güzellik uzmanlığı ve uzman estetisyenliğini tamamlayarak Uzman Estetisyen ünvanını kazanmıştır. 2020 yılında hem diyetisyen hemde güzellik uzmanlığı mesleğinde çalışmaya hayatına başlamıştır. Dyt. İrem Deveci bir süre güzellik merkezinde diyetisyenlik yaptıktan sonra sporcu diyetisyenliği alanında yöneldi. Antalya ve İzmir'de danışanlarına hizmet veren İrem Deveci şuan Mistral Tower'da güzellik merkezinde diyetisyen olarak danışanlarına hizmet vermektedir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. kefirin bu kadar faydalı olacağını bılmıyordum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir