1. Ana Sayfa
  2. Antalya
  3. Hepgezelim Antalya Oyuncak Müzesi

Hepgezelim Antalya Oyuncak Müzesi

İstanbul Oyuncak Müzesi'nin sahibi yazar Sunay Akın’ın da danışman olarak katıldı. Müze, 23 Nisan 2011'de Antalya Kaleiçi'nde gerçekleştirilen törenle açıldı

Antalya Oyuncak Müzesi (7)hepanaresim

Hepgezelim Yorum

Antalya Oyuncak Müzesi Limanın hemen karşısındadır. Yakınında Otopark olmasına rağmen az araç aldığı için buraya inmek risk olabilir. Yukarıda belediyenin (Özel İşletme) Meydan otopark ile aşağıya inmenizi öneririz.

İsterseniz tarihi dükkanlar arasında merdivenlerden aşağıya inersinizi. İsterseniz Asansör ile aşağıya inersiniz bazı zamanlarda kuyruk olmaktadır.

Müze ücretsiz ziyaret edilebilinir. 2020 yılında HES kodu olmadan ziyarete izin verilmiyor. İçeri girdiğinizde 5 farklı şekilde sizi aynalar karşılamaktadır (Yakın, Uzak genis zayıf vb) Buradan devam ederek bölüm bölüm olan oyuncakları hem inceleyip hemde çocukluklarınıza dönüyorsunuz.

İlk Bölüm bittikten sonra sizi  ikinci bölüm karşılıyor aradaki bahçede yine çizgi film kahramanları ve oyuncaklarını görebilirsiniz. İkinci bölüm birinci bölüm kadar büyük olmamakla birlikte burayı da gezip ziyaretinizi bitirmiş oluyorsunuz.

Liman gezinizde 20-60 dakika buraya ayırmanızı öneririz. 

Detaylı Anlatım
Antalya Oyuncak Müzesi

Detaylı Bilgiler

Adres

Selçuk / Muratpaşa /Antalya

Giriş Ücreti

Ücretsiz

2020 Yılında gezilmesi için HES Kodu istenmektedir.

Müzekart Geçerli değil

Otopark

Ücretli Özel

Bebek / Engelli Arabası

Gezebilir

Ziyaret Saatleri

09:00 – 18:00

Tatil Günü

Pazartesi

Galeri

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Türkiyenin En Kapsamlı Gezi Sitesi Hepgezelim.com Hoşgeldiniz. Sitemiz Türkiyede Bulunan Gezilecek Yerler, Yiyecek İçecek, Oteller ve Gezi Rotalarının Detaylı Anlatımı Siz Değerli Ziyaretcilerimizin İncelemesi İçin Hepgezelim Ekibi Tarafından Paylaşılmıştır ve Paylaşılmaya Devam Edilecektir.

Yorum Yap