Ayazma
  1. Anasayfa
  2. Balıkesir

Ayazma

0

Yazarın Kaleminden

Ayazma adı, Yunanca kutsal yer anlamına gelen “Hagiasma” kelimesinden gelmektedir. Ayazmaların hastalıklara şifa dağıttığına, isteklerin gerçekleşmesine yardımcı olacağına inanılırmış. Hikayeye göre, Kutsal Meryem’in İkona’sı 16 yaşında Evaggelini isimli Ayvalıklı bir genç kızın rüyasının neticesinde yapılan kazı ile 28 Haziran 1852 yılında rüyada tarif edilen yerde ve kutsal olduğu ifade edilen su ile birlikte bulunmuş.

1867 yılında ilk Ayazma yapılmış ve o tarihte bölgede yaşayan ve civar illerden gelen kişilerin burada bulunan su ve su sesi ile şifalandığı anlatılmaktadır.

Yazarın Profili

Yazarın Yazı Sayfaları Ayvalık

Türkiye Turu

Gezilecek Yerler Restaurant Oteller  Gezi Haritası

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Ekonomi bölümü mezuniyetimden sonra atıldığım profesyonel iş yaşamının yanı sıra Yeditepe Üniversitesi’nde MBA programına devam ettim. 1997 2012 yıllarında bazı sektörlerde çalışmamın yanında 2013 yılında koçluk eğitmenlik eğitimleri alırken buldum. Şimdiyse bambaşka biriyim kendi hayatımı iyileştirmenin yanı sıra seanslar, verdiğim seminerler ve eğitimlerle başkalarının hayatlarına da dokunuyorum ve bu yıl RC Menajerlik Başarı Ödüllerinden olan Yılın En Başarılı Profesyonel Yaşam Koçu ödülünü almış olmam da yürüdüğüm yolda ne kadar da doğru adımlar attığımı bana gösterdi. Sorularla başlayan yolculuğum yeni eğitimler, yepyeni sorular, okuduğum ve takip ettiğim materyaller, yazmakta olduğum kitabım ve klinik psikoloji öğrenciliğimle hala devam ediyor.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir