1. Ana Sayfa
  2. Eskişehir
Trendlerdeki Yazı

Eti Sualtı Dünyası

2400 m2 kapalı alan içerisinde 84 türden toplam 2150 balık ve  30’dan fazla tematik akvaryum, 19 metrelik akvaryum tüneli, zehirli ve tropik amfibik türlerin

Eti Sualtı Dünyası
+ - 0

[toc]

Önerilen Yazı
Esminyatürk

Detaylı Anlatımlar

Eskişehir Sazova Parkı – Eti Sualtı Dünyası, Eskişehir’in ekonomik ve sosyo-kültürel gelişimine son yıllarda önemli katkılar sunan ETİ firması ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen  2014 yılında açılmıştır.

Daha sonrasında Hayvanat Bahçesinin açılmasıyla birlikte aynı bölüm içerisinde yer almaktadır. 

Eskişehir’i ziyaret edenlerin ilgisini çeken Sazova Parkı içerisindeki Eti Sualtı Dünyası’nda, 2400 m2 kapalı alan içerisinde 84 türden toplam 2150 balık ve  30’dan fazla tematik akvaryum, 19 metrelik akvaryum tüneli, zehirli ve tropik amfibik türlerin sergilendiği tropikal akvaryum, amazon nehri ve mersin akvaryumu, Teraryum, dokunma akvaryumu bulunmaktadır.

Aynı zamanda; Tek seferde 400, bir günde ise 3500 ziyaretçiye ev sahipliği yapabilme kapasitesine sahip  Eti Sualtı Dünyası Misafirlerine Türk karasuları (Kuzey Ege), Atlas Okyanusu, Kızıldeniz, Güney Amerika gölleri, Amazon Nehri gibi dünyanın farklı coğrafyalarından getirilen özel balık türleriyle tanıştırmaktadır.

Hayvanat Bahçesi ile birlikte geziliyor iki bölümün gezi fiyatı tek fiyattır.

Fotoğraflar : suznnkk , ezgipekcan
Önerilen Yazı
Havacılık Müzesi

Galeriler

kr2T6P.jpg

Galeri Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız

Yazar Hakkında

Türkiyenin En Kapsamlı Gezi Sitesi Hepgezelim.com Hoşgeldiniz. Sitemiz Türkiyede Bulunan Gezilecek Yerler, Yiyecek İçecek, Oteller ve Gezi Rotalarının Detaylı Anlatımı Siz Değerli Ziyaretcilerimizin İncelemesi İçin Hepgezelim Ekibi Tarafından Paylaşılmıştır ve Paylaşılmaya Devam Edilecektir.

Yorum Yap