Olimpiyat Parkı
  1. Anasayfa
  2. Erzurum

Olimpiyat Parkı

0

Tarihçe

Erzurum Terminal Caddesi’nde eski şehirlerarası otobüs terminalinin kuzeyinde 550 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuştur. Şehrin merkezinde sakin ve doğayla baş başa kalabileceğiniz ortam sunuyor. Çam ağaçları gölgesinde şehirden uzaklaşmadan dinlenebilir, hem de kamelyalarda ya da açık alanlarda piknik yapabilirsiniz. Pikniğinizi yaparken çocuklarınızın güvenle oynayabileceği çocuk parkları mevcuttur.

Park içerisinde ikişer adet halı saha, basketbol sahası, voleybol sahası ve tenis kortlarıyla spor kompleksi standartlarında hizmet vermektedir. Yeşil alana uyumlu biri üç dönüm, diğeri iki dönümlük arazi üzerine yapılandırılmış havuz bulunmaktadır.

Parkı ortadan ikiye bölen yaklaşık yüz metre uzunluğunda çevresi süslemelerle zenginleştirilmiş dekoratif havuz bulunmaktadır.

Galeri

Genel Bilgiler

4,4 Puan

3.356 Yorum

2 Kilometre

Navigasyon

Lalapaşa Mh. Erzurum Havaalanı Yolu Yakutiye/Erzurum

Gezi Haritası

Bebek/Engelli Gezebilir

Türkiyenin En Kapsamlı Gezi Sitesi Hepgezelim.com Hoşgeldiniz. Sitemiz Türkiyede Bulunan Gezilecek Yerler, Yiyecek İçecek, Oteller ve Gezi Rotalarının Detaylı Anlatımı Siz Değerli Ziyaretcilerimizin İncelemesi İçin Hepgezelim Ekibi Tarafından Paylaşılmıştır ve Paylaşılmaya Devam Edilecektir.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir