1. Ana Sayfa
  2. Erzincan
Trendlerdeki Yazı

Ekşisu Mesire Alanı

Ekşisu, doğal maden suyunun çıktığı, geniş park alanlarının bulunduğu, yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği, Erzincan' ın en gözde mesire alanlarından biridir.

Ekşisu Mesire Alanı
4
+ - 0

[toc]

Önerilen Yazı
Mama Hatun Kervansarayı

Anlatım

Şehir merkezine 11 km uzaklıkta, eski Erzincan-Erzurum karayolu üzerinde bulunmaktadır.

Ekşisu, doğal maden suyunun çıktığı, geniş park alanlarının bulunduğu, yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği, Erzincan’ ın en gözde mesire alanlarından biridir.

Burada yer alan çeşmelerden akan ve Böğert adıyla anılan maden suyu, çeşitli hastalıklara iyi gelmekte; anemi, karaciğer, mide, bağırsak ve safra yolu hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.

Maden suları, Erzincan Belediyesi tarafından yaptırılan tesislerde Bögert Madensuyu diye etiketlenerek şişelenmekte, yurt çapında dağıtımı ve satışı gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Anlatım

Detaylı Anlatım


Şehir merkezine 11 km uzaklıkta, eski Erzincan-Erzurum karayolu üzerinde bulunmaktadır. Ekşisu, doğal maden suyunun çıktığı, geniş park alanlarının bulunduğu, yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği, Erzincan’ ın en gözde mesire alanlarından biridir. Burada yer alan çeşmelerden akan ve Böğert adıyla anılan maden suyu, çeşitli hastalıklara iyi gelmekte; anemi, karaciğer, mide, bağırsak ve safra yolu hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Maden suları, Erzincan Belediyesi tarafından yaptırılan tesislerde Bögert Madensuyu diye etiketlenerek şişelenmekte, yurt çapında dağıtımı ve satışı gerçekleştirilmektedir.


Genel Bilgiler

Bebek/Engelli

Gezilebilinir

Giriş Ücreti

Ücretsiz

Ziyaret Saati

Açık

Tatil Günleri

Açık

Önerilen Yazı
Ergan Kayak Merkezi

Galeriler

oziWMP.jpg

Galeri Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız

Yazar Hakkında

Türkiyenin En Kapsamlı Gezi Sitesi Hepgezelim.com Hoşgeldiniz. Sitemiz Türkiyede Bulunan Gezilecek Yerler, Yiyecek İçecek, Oteller ve Gezi Rotalarının Detaylı Anlatımı Siz Değerli Ziyaretcilerimizin İncelemesi İçin Hepgezelim Ekibi Tarafından Paylaşılmıştır ve Paylaşılmaya Devam Edilecektir.

Yorum Yap