1. Ana Sayfa
  2. Denizli
  3. Yeşildere Şelalesi

Yeşildere Şelalesi

Denizli Yeşildere Şelalesi

Yeşildere Şelalesi Denizli’de bulunmaktadır. Şelale’nin bulunduğu bölgeye ise Ağlayan Kaya denmektedir. 55 metre yüksekliğinde olan Yeşildere Şelalesi’nin kış mevsiminde ise genişliği artmaktadır.

[sharethis-inline-buttons]

Tarihçe

Yeşildere Şelalesi Denizli’de bulunmaktadır. Şelale’nin bulunduğu bölgeye ise Ağlayan Kaya denmektedir. 55 metre yüksekliğinde olan Yeşildere Şelalesi’nin kış mevsiminde ise genişliği artmaktadır. Zemininde sünger görünümünde kayalar ile zümrüt yeşilinde yosunların bulunduğu şelalede yüzlerce yıl yaşamış olan çınar ağaçları vardır.

Yeşildere Şelalesi’ni bulunduğu bölge çam ormanlarıyla kaplıdır. İnsana huzur veren şelale ve çınar ağaçları eşliğinde güzel bir doğa yürüyüşü yapmanın yanı sıra avcılık ve jeep safari etkinlikleri için de elverişlidir. Yeşildere Şelalesinde piknik alanı da bulunmaktadır.

Galeri

 

Video

https://youtu.be/38Jcrdctx28https://youtu.be/ahDXBow9LgE

Genel Bilgiler

4,2 Puan

899 Yorum

75 Kilometre

Gezi Haritası

Güzelpınar Mh. Sakızcılar Mevkii Çal/Denizli

Sorunuz

Açık

Açık

Bebek/Engelli

Kısmi Gezebilir

Navigasyon İçin Tıklayınız


Üye Girişi


Kayıt Ol


Abone Ol

Online Hotel Booking - Booked.net +25 ° C H: +25° L: +20° Denizli Cuma, 24 Ağustos 7 Günlük Hava Tahmini

Ct Pz Pt Sa Ça Pe
+32° +31° +30° +30° +29° +30°
+17° +15° +15° +14° +15° +16°


[post_grid id=”1918″]

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Türkiyenin En Kapsamlı Gezi Sitesi Hepgezelim.com Hoşgeldiniz. Sitemiz Türkiyede Bulunan Gezilecek Yerler, Yiyecek İçecek, Oteller ve Gezi Rotalarının Detaylı Anlatımı Siz Değerli Ziyaretcilerimizin İncelemesi İçin Hepgezelim Ekibi Tarafından Paylaşılmıştır ve Paylaşılmaya Devam Edilecektir.

Yorum Yap