Gize Piramitleri
  1. Anasayfa
  2. Mısır

Gize Piramitleri

0

Yazarın Kaleminden

Gize Piramitleri Mısır’ın başkenti Kahire’nin Gize semtinde bulunan 3 görkemli yapı: Keops Piramidi Kefren Piramidi Mikerinos Piramidi Bu üç piramitten yalnızca Keops Dünyanın Yedi Harikası’ndan biridir. Aynı zamanda Dünyanın Yeni Yedi Harikası listesinin de onur üyesidir. Peki Giza piramitlerini görmek istersek ne yapmamız gerek?

Öncelikle Sharm el sheik’te ki gibi uçak biletimizi alıp gidemiyoruz. Kahire de kapıda vize uygulaması bulunmakta ve 25 USD karşılığında havaalanında vize yaptırıp Kahire bölgesine geçebilirsin. Kahire şehir merkezinden über ile yaklaşık 20 dkda Giza bölgesine geçebilirsiniz. Giza bölgesine geldiğinden şok yaşayabilirsiniz.

Beldeviler, tur rehberleri çok ısrarcı oluyorlar ve bu rahatsızlık verebiliyor bu durumda her yerde olan turist polisine basvucağınızı söylemeniz yeterli. Giriş ücreti 300 EGP olup eğer piramit içine girmek isterseniz ücret 500 EGP olarak değişiyor. Girişte yabancı uyrukluların sadece kredi kartı ile ödeme yapmasına izin veriliyor. İçeride ise tüm ücretler EGP ve nakit olarak gerçekleşmekte .

👉Sabah 8 ile 11 arasında gitmenizi tavsiye ediyorum. Zaten 4’te alan kapanmakta. Panoramik görsel şölenini izlemek için ise develerden yardım alabilirsiniz. Asıl büyüsü bence gece. Işık şölenleri ve müzik akşam 9 da başlıyor ve büyüleyici bir manzaraya eşlik ediyorsunuz. Teras manzaralı bir otelde konaklamanızı tavsiye ederim. Biz @pyramidedgehotel tercih ettik çok güzeldi ❤️

Yazarın Profili

Yazarın Yazı Sayfaları Mısır

Türkiye Turu

Gezilecek Yerler Restaurant Oteller  Gezi Haritası

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir