1. Ana Sayfa
  2. Bursa
  3. Sansarak Kanyonu
Trendlerdeki Yazı

Sansarak Kanyonu

Sansarak kanyonu, Bursa'ya 82 kilometre uzaklıktaki İznik ilçesinin 17 kilometre kuzeydoğusundadır.

featured

[toc]

Önerilen Yazı
Orhan (Ayasofya) Cami

Detaylı Anlatımlar

Sansarak kanyonu, Bursa’ya 82 kilometre uzaklıktaki İznik ilçesinin 17 kilometre kuzeydoğusundadır.

Sansarak Köyü İlçe merkezine 1 kilometre kala Mustafa Kemal paşa mahallesinden sola dönüldüğünde 2 kilometre sonra İhsaniye-Sansarak yoluna çıkılır.

Sansarak kanyonu parkurunun başlangıcına ulaşmak için köy meydanından kuzeye doğru giden 4 kilometre uzunluğundaki stabilize yol kullanılır.

Şehir dışından da dağcılık kulübü ve doğa fotoğrafçılarının ilgisini çeken Sansarak kanyonu kayalı derenin aktığı 7 kilometre uzunluğunda orta zorlukta bir parkura sahiptir.

7 kilometre uzunluğundaki Sansarak kanyonunda kullanılan orta zorluktaki ana parkurun uzunluğu 1.7 kilometre civarındadır. Kanyon boyunca akan Kayalıdere suyu temiz olduğundan parkur boyunca görülen havuzlarda sıcak yaz aylarında yüzülebilir.

Kanyon içinde çıkış tabelasından güneye doğru dere boyunca devam edildiğinde ilkinden daha zor olan uzun parkuru geçmek dikkat ve güç ister. Zaman zaman dere yatağından saparak yükselen ve sonrasında dik inişe geçen bu parkur nadiren kullanılır.

Önerilen Yazı
Abdulvahap Tepesi

Galeriler

kYIU9x.jpg

Galeri Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız

Oyunuz Bizim İçin Değerlidir
[Total: 0 Average: 0]

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Türkiyenin En Kapsamlı Gezi Sitesi Hepgezelim.com Hoşgeldiniz. Sitemiz Türkiyede Bulunan Gezilecek Yerler, Yiyecek İçecek, Oteller ve Gezi Rotalarının Detaylı Anlatımı Siz Değerli Ziyaretcilerimizin İncelemesi İçin Hepgezelim Ekibi Tarafından Paylaşılmıştır ve Paylaşılmaya Devam Edilecektir.

Yorum Yap