1. Ana Sayfa
 2. Bolu
 3. Orman Denizi Yedigöller

Orman Denizi Yedigöller

Milli park bünyesinde Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl olarak 7 heyelan gölü vardır

Bolu Yedigöller

Batı Karadeniz Bölgesi’nde Bolu’ya 42 km uzaklıkta bulunan tarifi kelimelere sığmayan doğa harikası bir yerdir. Milli park bünyesinde Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl olarak 7 heyelan gölü vardır. Her bir gölü ayrı ayrı gezdiğinizde yeşil ve mavinin her tonunu görmeniz mümkündür. Alanda mescit ve wc vb. ihtiyacınızı karşılayabilme şansınız vardır.

Göllerin etrafında bulunan kamp alanlarında kamp giriş ücreti ödeyerek ister grup olarak, ister aile olarak ve isterseniz bireysel  çadırlarınızı kurabilirsiniz. Size tavsiyemiz en az 1 gün burada doğa ile iç içe olmanız.

Önerilen Yazı
Akkaya Travertenleri

Yedigöller’de  ki kuş sesleri, su şırıltıları ve devasal büyüklükteki ağaçların birleşimiyle “Allah’ım öldüm de cennete mi düştük” derseniz şaşırmayın J .  Eğer kamp kurmak istiyorsanız size önereceğimiz malzemleri yanınızda bulundurun deriz.

Çadır, uyku tulumu, mat,(üşürseniz veya mat sert gelir derseniz battaniye),(bot,mont, şapka, polar nisan ayında kullandık J ) ve buff, el feneri,çakı, powerbank, matara, kamp saldalyesi, küçük seyehat yastığı, yürüyüş batpnu(trekking çubuğu)-varsa, fotoğraf makinesi(varsa) tabiki yiyecekleriniz siz düşünün  Ormanda yapılabilecek en güzel şey sucuk ekmek, köfte ekmek , muz içinde çikolata eritmek yada marsmellow

Biz bunları hazırlayamayız derseniz Yedigöller içinde araçla gidebileceğiniz ya da trekking yaparak ta ulaşabileceğiniz akşam saat 09:00 a kadar açık cafe restoran tarzı bir yer de mevcut olup fiyatları da makuldür.

Önerilen Yazı
Seben Kaya Evleri

Bunların dışında saat 20:00 den sonra ateş yakma serbestliği vardır. Ateş başında ısınırken su şırıltılarını duymak ve sessizliği dinlemek ya da güzel bir müzikle keyfinize keyif katabilirsiniz. Tüm gece göl kenarında konaklamak sabaha kadar kuş seslerini ve su şırıltılarını dinlemek kadar  dünyada güzel bir keyif yoktur diyeceksiniz.

 

kETNpp.jpg

kETOZy.jpg

kETawx.jpg

kETcch.jpg

kETLu6.jpg

kETXJM.jpg

kETik8.jpg

kETg3n.jpg

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (12)

 1. naysal_avatar

  Yazınızı ve bilgileriniz için teşekkür ederim

 2. naysal_avatar

  Çok beğendim emeğinize sahlık

 3. naysal_avatar
  2 sene önce

  Fotoğraf yazı anlatım çok güzel ,😃

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir