1. Ana Sayfa
  2. Antalya

3 Günlük Antalya Turu

3 Günlük Antalya Turu
3
+ - 7

Side Antik Kenti

Bölgenin en büyük açık hava müzelerinden biri de Side Antik Kenti. İçerisinde hem tiyatro, hem açık hava müzesi, hem de içlerindeki en etkileyici yapı olan Apollon tapınağı bulunuyor.  Yapıların tamamı denize çok yakın konumda. Hatta tiyatronun merdivenlerinden çıktığınızda denizi yukarıdan da görebilirsiniz.

Yazının Devamını Oku
Side Antik Kenti

Perge Antik Kenti

İkinci gün rotamız açık hava antik şehirler turu oldu. Bu tur için araca ihtiyacınız olacaktır. Zira şehrin dışında ve geniş bir bölgeye yayılmış bir gezi olacak. Bizim ilk durağımız Perge antik Şehri oldu. Şehrin girişinde heybetli bir kapı sizi karşılayacak. Antalya Arkeoloji Müzesi’ndeki bir çok eser de bu bölgeden çıkarılmış.

Yazının Devamını Oku
Perge Antik Kenti

Aspendos Antik Tiyatro

Perge’den sonra 2. Rotamız, günümüzde en bilinen antik şehirlerden Aspendos oldu. Aspendos’un bu denli bilinir olmasının sebebi, sadece Türkiye’nin değil tüm Akdeniz’in en iyi korunan antik yapılarından biri olması.

Yazının Devamını Oku
Aspendos Antik Tiyatro

Antalya Müzesi

3 günlük kısa Antalya gezimizin 2 gününü, şehrin çoook eskilere dayanan tarihini inceleyip görmek için ayırdık. Eğer siz de benim gibi bir mitoloji-severseniz, bu gezi sizi de tatmin edecektir. İlk gün Antalya Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ettik.Biz tüm öğleden sonramızı buraya ayırdık.

Yazının Devamını Oku
Antalya Müzesi

Manavgat Şelalesi

Yazının Devamını Oku
Manavgat Şelalesi

Yazarın Yazı ve Galeri Sayfaları

Türkiye Turu

Gezilecek Yerler Restaurant Oteller  Gezi Haritası

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (7)

  1. çok güzel anlatmıssınız konum ve harita paylasmayı dusunuyormusunuz ?

  2. 3 günde buraları yetiştirebildinizmi gezi süreleri olarak ne kadar ayarlamamaız gerekli

    • evet benim için yeterli oldu. Mitolojiye, heykellere meraklıysanız Antalya müzesine yarım gün ayırabilirsiniz. Diğer açık hava müzeleri içinse 1 tam gün yeterli olur. Ama 1 günlük gezi için araba kullanmak şart diyebilirim. Yazının en altında harita üstünden lokasyonları ve birbirlerine olan mesafeleri inceleyebilirsiniz.

  3. sitede bazı yazılarda video var sizde hiç çektinizmi ?

    • Merhaba, benim şimdilik bir youtube kanalım malesef yok. Bu yüzden siteye video yükleyemedim. Ama instagramdan beni takip ederseniz videolu gezilerimi takip edebilirsiniz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.