1. Ana Sayfa
  2. Balıkesir
  3. Sütüven Şelalesi

Sütüven Şelalesi

Balıkesir Sütüven Şelalesi

Edremit Akçay karayolundan 2 km. içeride bulunan Zeytinli Beldesi sınırları içindedir.

[sharethis-inline-buttons]

Tarihçe

Edremit Akçay karayolundan 2 km. içeride bulunan Zeytinli Beldesi sınırları içindedir. Kazdağı’ nın eteklerinde bulunan bu şirin piknik alanına Beyoba Köyü’ nden geçerek ulaşabilirsiniz. Zeytin ve zeytinyağı ile ünlü belde ve çevresinin doğa tutkunları için uygun mekânlar oluşturduğunu fark edeceksiniz. Rakımı (deniz seviyesinden yüksekliği) 798 m.’ dir. 

Edremit ile Akçay arasında bulunan karayolundan Zeytinli tabelasını görünce kuzeye dönülüp tipik bir Ege kasabası olan Zeytinli Kasabası’ na ulaşılıyor. Zeytinli den kuzeye giden yoldan tabelaları takip ederek bugün Milli Park olan Sarıkız bölgesine geliyorsunuz. Tabelaları takip ederek yol ayrımından sola dönülünce yaklaşık 4-5 km sonra Sütüven Şelalesi’ne ve yakınındaki Hasan Boğuldu Göleti’ne ulaşıyorsunuz. Şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir.

 

Galeri

Video

https://youtu.be/38Jcrdctx28https://youtu.be/PvvfJTu9rFs

Genel Bilgiler

4,4 Puan

1.005 Yorum

101 Kilometre

Navigasyon

Beyoba Mh. Edremit/Balıkesir

Ücretsiz

Açık

Açık

Gezi Haritası

Bebek/Engelli 

Kısmi Gezebilir


Üye Girişi


Kayıt Ol


Biz Takip Edin[post_grid id=”90″]

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Türkiyenin En Kapsamlı Gezi Sitesi Hepgezelim.com Hoşgeldiniz. Sitemiz Türkiyede Bulunan Gezilecek Yerler, Yiyecek İçecek, Oteller ve Gezi Rotalarının Detaylı Anlatımı Siz Değerli Ziyaretcilerimizin İncelemesi İçin Hepgezelim Ekibi Tarafından Paylaşılmıştır ve Paylaşılmaya Devam Edilecektir.

Yorum Yap