1. Ana Sayfa
 2. Aydın
 3. Millet Müzesi

Millet Müzesi

MİLET MÜZESİ  Aydın ili, Didim İlçesi Balat mahallesi yakınlarında bulunan Milet Antik Kenti içinde yer alır

Aydın Millet Müzesi muzedelisi (1)

MİLET MÜZESİ  Aydın ili, Didim İlçesi Balat mahallesi yakınlarında bulunan Milet Antik Kenti içinde yer alır. 1973 yılında hizmete açilan müze,2000 yılında bakanlık oluru ile kapatılmış, 2007 ile 2011yılları arası yeni müze binası yapımı tamamlanıp yeni teşhiri ile ziyarete açılmıştır. Milet,Priene,Didim Apollon tapınağı (3 adet) ören yerinin bulunduğu ve bu ören yerlerinden çıkan eserler segilendiği müzedir.

**************************************************************************

(NOT : Yorumlarım; ziyaret ettiğim lokasyonla ilgili olarak mahallinde ve/veya daha sonra çeşitli kaynaklardan araştırarak edinebildiğim bilgilerdir. Herhangi bir politik/dini görüş içermemekte, eksikleriyle – hatalarıyla ve noksanlarıyla naçizane tarafımdan yapılmış derlemelerdir. Yanlış olduğu düşünülen bir husus tespit edildiği taktirde, yorum kısmında belirtilmesi halinde gerekli düzeltmeler yapılabilir.)

kREqFU.jpg
kRE1Sj.jpg

Fotoğrafların tamamını görmek için lütfen 2. sayfayı ziyaret ediniz

****************************************************************************

Yorum Yap

Yazar Hakkında

"Bilmemek değil, öğrenmemek ayıp" bakış açısından yola çıkarak, geride bıraktığım yarım asırlık zamana inat; teknolojik kolaylıkların da yardımıyla bundan sonra gezip, gördüğüm yerleri kendi bakış açımla ve olanca acemiliğim ve amatörlüğümle fotoğraflayıp (ki bu da genellikle cep tlf larıyla olur) @muzedelisi instagram hesabımdan yaptığım paylaşımları, instagram daki limitlere takılmaksızın, özgürce www.hepgezelim.com sitesinin sunduğu imkandan da faydalanarak, diğer gezi merakları ile de paylaşmak, diğer üyelerin paylaşımlarından yeni yerler, bilmediğim rotalar ve mekanları öğrenebilmek için buradayım :)

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. muzedelisi_avatar

  Çok güzel müzeye benziyor emeklerinize sağlık

  • muzedelisi_avatar
   2 sene önce

   Hemen yakınındaki Milet Antik Kenti nde bulunan bazı eserlerin sergilendiği küçük ve şirin bir müze … Didim ilçe merkezine de oldukça yakın 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir