1. Ana Sayfa
 2. Antalya
 3. Tek Sarnıç Kent Parkı

Tek Sarnıç Kent Parkı

Antalya Tek Sarnıç Kent Parkı (Ana)

Tek Sarnıç Kent Parkı

Tek Sarnıç Kent Parkı’nda ziyaretçileri, Jonathan Swift’in çocuk romanı olan

Tarihçe

     Tek Sarnıç Kent Parkı, Antalya’nın 2. masal parkına da ev sahipliği yapacak. Tek Sarnıç Kent Parkı’nda ziyaretçileri, Jonathan Swift’in çocuk romanı olan Gulliver’in Seyahatleri’ndeki dev kahramanın 14 metre boyundaki anıt heykeli karşılayacak. Masal parkında, Pepe ve Şila, Ece ile Efe, Shrek, Yeşil Dev, Örümcek Adam, Batman, Sincap Alvin, Ayı Kardeş, Transformers, Demir Adam, Karlar Kraliçesi, Buz Devri, Pocohontas, Minyonlar ile Kung-fu Panda çizgi film karakterlerinin polyester figürleri vardır.

     Ziyaretçilerini doğa ile buluşturacak olan yeşil alan düzenlemesinde, botanik parkla birlikte serbest piknik alanları, yürüyüş yolu, bisiklet yolu, basketbol sahası, meydan ve dükkanlar, büfeler, restaurant, fitness ve dinlenme alanları da yer alıyor. Yapımı sırasında parka ismini veren sarnıcın tarihi değeri ile alan içerisindeki çam ağaçlarının da korunmasına özel bir önem verildi.

     Tek Sarnıç Kent Parkı fotoğraflarını bizimle paylaşan üyemiz Adım Adım Geziyoru’a teşekkürlerimizi sunarız.

Galeri
Video

https://youtu.be/38Jcrdctx28https://youtu.be/5yjkP1Vms1k

Genel Bilgiler

4,1

Puan

1.652

Yorum

8

Kilometre

Yol Tarifi

Şafak Mh. 4500 Sk.

Kepez / Antalya

0.0 TL

Ücret

Açık

Açık

Gezi Haritası

Gezebilir

Bebek/Engelli


E-Posta


Reklam Alanı


Web Tasarım Sitesi

Davetiye Sitesi

Radyo Sitesi

[sharethis-inline-buttons][post_grid id=”2332″]

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Türkiyenin En Kapsamlı Gezi Sitesi Hepgezelim.com Hoşgeldiniz. Sitemiz Türkiyede Bulunan Gezilecek Yerler, Yiyecek İçecek, Oteller ve Gezi Rotalarının Detaylı Anlatımı Siz Değerli Ziyaretcilerimizin İncelemesi İçin Hepgezelim Ekibi Tarafından Paylaşılmıştır ve Paylaşılmaya Devam Edilecektir.

Yorum Yap

Yorumlar (4)

 1. Avatar

  Inanılmaz bir proje ile işe fakat ortaya çıkan güliver dedikleri masal kahramanının kocaman bir heykeli başka bir şey yok üç senede bu heykeli yaptılar galiba 🙁

 2. Avatar
  1 sene önce

  Merkezde olmasına rağmen 10 maket yapılması ve bu maketlerin yan yana koyulması üzücü ama yeşil alan isteyenler ve çocuklar için güzel bir yerdir antalyaya geldiğinizde uğrayp dinlene bilirsiniz

 3. Avatar

  Çok güzel yeşillikler içinde çimen kaplı bir yer

 4. Avatar

  küçük fakat nefes almak için güzel..