Minicity
  1. Ana Sayfa
  2. Antalya

Minicity

0

Tarihçe

Türkiye’nin farklı şehirlerinde tarihe damgasını vurmuş 84 farklı tarihi yapının 25’te 1 oranında küçültülmüş kopyasının bulunduğu Minicity’de kış saati uygulamasına geçildi. Kış saati uygulaması ile birlikte Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, öğrencilerin minyatür şehri 1 TL ödeyerek gezmeleri için talimat verdi.

Yaz sezonunda 08.00 ile 20.00 arasında açık olan Minicity, kış döneminde saat 08.00’de kapısını açıp 18.00’de kapatacak. Minyatür şehirde Selçuklu Tershanesi, Kız Kulesi, Anıtkabir, Myra Kaya Mezarlığı, Selimiye Camii, Zeus Sunağı, Çanakkale Şehitliği, Çifte Minareli Medrese, Efes Celsus Kütüphanesi, Mısır Dikilitaş, Perge Çeşmesi, Yivli Minare Camii gibi birçok eserin minyatürü bulunuyor.

Kişi başı giriş fiyatının 7 TL olduğu Minicity’de 65 yaş üstü ile şehit, gazi yakınları ve 0-6 yaş arası çocuklardan ücret alınmıyor. Öğrencilerden ise temsili olarak 1 TL alındığını belirten Minicity İşletme Müdürü Koray Doğanay, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel, öğrencilere böyle bir jest yaptı. Buraya gelerek öğrenci kimliğini gösteren her genç, temsili olarak 1 TL ödeyerek Minicity’i dolaşabiliyor.

Galeri

Genel Bilgiler

4,2 Puan

3.857 Yorum

5 Kilometre

Navigasyon

Meltem Mh. 600. Sk.   Muratpaşa/Antalya

7 TL (2018)

Açık

08:00 – 20:00

Gezi Haritası

Bebek/EngelliKısmi Gezebilir

Yazar Hakkında

Türkiyenin En Kapsamlı Gezi Sitesi Hepgezelim.com Hoşgeldiniz. Sitemiz Türkiyede Bulunan Gezilecek Yerler, Yiyecek İçecek, Oteller ve Gezi Rotalarının Detaylı Anlatımı Siz Değerli Ziyaretcilerimizin İncelemesi İçin Hepgezelim Ekibi Tarafından Paylaşılmıştır ve Paylaşılmaya Devam Edilecektir.

Yorum Yap