Kurşunlu Şelalesi
  1. Anasayfa
  2. Antalya

Kurşunlu Şelalesi

0

Tarihçe

Antalya-Mersin karayolunun 15.km. sinden sola dönülerek 7 km. gidilince zengin florası olan, 33 hektar alana sahip, 18 m. yükseklikten dökülen, çam ağaçlarının arasındaki 12.000 kişi/gün kapasiteli şelaleye ulaşılır. 7 adet küçük göletin küçük şelaleciklerle birbirine bağlandığı, 2 km.lik bir kanyon içindeki bu şelale, 1986’da hizmete açılmıştır.

Çevresindeki zengin flora ve fauna, burayı doğa yürüyüşü, bitki ve hayvanları gözlemleme gibi eko turizm faaliyetleri açısından öncelikli konumlardan biri haline getirmiştir. Tabiat parkı içinde yürüyüş yaparken tavşan, sincap, ağaçkakan, kaplumbağa ve diğer küçük hayvanlarla karşılaşmak mümkündür.

Temiz havası ve büyüleyici manzarasıyla tabiat parkı, birçok ziyaretçiyi günübirlik dinlenme ve piknik için cezbeder. Ziyaretçiler için seyir terasları, oyun alanları, araç parkı ve diğer imkanlar da mevcuttur.

Fotoğraflarını bizimle paylaşan  eminetorun , yıldızerdoğanoğlu , ebrugcn , tekefatma üyelerimize teşekkürlerimizi sunarız. (Üyelerimizin fotoğraf paylaşımı 07-03-2019 tarihinde başlamıştır.)

Galeri

Genel Bilgiler

4,2 Puan

11.588 Yorum

24 Kilometre

Navigasyon

Fettahlı Mh. Kurşunlu Bld. Yolu Aksu/Antalya

Giriş Ücreti 6 TL (2018)

Gezi Haritası

Bebek/Engelli Kısmi Gezebilir

Türkiyenin En Kapsamlı Gezi Sitesi Hepgezelim.com Hoşgeldiniz. Sitemiz Türkiyede Bulunan Gezilecek Yerler, Yiyecek İçecek, Oteller ve Gezi Rotalarının Detaylı Anlatımı Siz Değerli Ziyaretcilerimizin İncelemesi İçin Hepgezelim Ekibi Tarafından Paylaşılmıştır ve Paylaşılmaya Devam Edilecektir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir