1. Ana Sayfa
  2. Antalya
Trendlerdeki Yazı

Korsan Koyu

Korsan Koyu 509 km ile Türkiye’nin ilk işaretlenmiş uzun soluklu trekking rotası olan Lykia Yolu üzerinde bulunmaktadır.

Korsan Koyu
+ - 1

Antalya’nın Kumluca ilçesi içerisinde Mavikent Beldesi Karaöz Köyü sınırları içerisinde bulunmadır. Piri Resi’in 1521 yılında yazdığı kitabında bu koy Karagöz koyu olarak geçmektedir.

Zamanında gemilerin sığındığı korunaklı bir koy. Antalya – Finike arasında bulunan fırtınalardan etkilenmeyen durgun ve sakin olan ender koylardan biri.

Aynı zamanda Korsan Koyu 509 km ile Türkiye’nin ilk işaretlenmiş uzun soluklu trekking rotası olan Lykia Yolu üzerinde bulunmaktadır. Koyun güneydoğusunda Melanippe Antik kenti bulunuyor.

Bir yunan kolonisi olarak kurulan kent, Helenistik dönemde bağımsız bir site, Roma döneminde ise Gagai antik kentine bağlı liman kentciliği ünvanına sahipti. Koyun burun kısmında Gelidonya Deniz Feneri bulunmaktadır.

Önerilen Yazı
Göynük Kanyonu

kQSZQR.jpg

Galeri Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız

Yazar Hakkında

Türkiyenin En Kapsamlı Gezi Sitesi Hepgezelim.com Hoşgeldiniz. Sitemiz Türkiyede Bulunan Gezilecek Yerler, Yiyecek İçecek, Oteller ve Gezi Rotalarının Detaylı Anlatımı Siz Değerli Ziyaretcilerimizin İncelemesi İçin Hepgezelim Ekibi Tarafından Paylaşılmıştır ve Paylaşılmaya Devam Edilecektir.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Yüzmek için çok güzel bir yer ama çok fazla sivrisinek ile karsı karsıya gelebılırsınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.