1. Ana Sayfa
  2. Antalya
  3. Köprülü Kanyon Milli Parkı

Köprülü Kanyon Milli Parkı

Milli parkın ana kaynağını oluşturan Köprü Irmağı’nın 14 km uzunluğu ve 100 m’yi aşan duvarlarıyla ülkemizin en uzun kanyonudur.

Antalya Manavgat Köprülü Kanyon Milli Parkı suzan (2) - Kopya
1

Milli parkın ana kaynağını oluşturan Köprü Irmağı’nın, Bolasan Köyü ile Beşkonak arasında meydana getirdiği yarma vadi, 14 km uzunluğu ve 100 m’yi aşan duvarlarıyla ülkemizin en uzun kanyonudur.

Rafting yapılabilen bölgenin başlangıcında iki adet de tarihi köprü bulunmaktadir, küçüğü asıl usta tarafından, kemerli büyük köprü ise ustanın kalfası tarafından inşa edilmiştir.

Köprülü Kanyon Milli Parkı’nı önemli kılan en seçici özelliği morfolojik olarak oluşum gösteren kanyon yapılarıdır. Milli Park içerisinde yöre halkının adam kayaları ya da şeytan kayaları olarak adlandırdığı kaya oluşumları mevcuttur.

Biz nişanlımla rafting yapmayı tercih etmedik çünkü su çok soğuktu onun yerine bir bot kiralayıp gezmeyi tercih ettik o kadar güzel bir havası varki her kayadan sular akıyor.

Suyu kirletmemek için motorlu araçlar kullanmak yasak giriş için de ayrı bir ücret yok doğseverler için gezmeyi yeni yerler keşfetmeyi isteyenlere kesinlikle tavsiye ederiz biz nişanlımla bayıldık ama yolu biraz uzun geldi tabiki o manzaradan sonra değdi çektiğinize dedik 🙂

Önerilen Yerler

Ulubey Kanyonu ve Cam TeraskDW0pq.jpg

Galeri Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (9)

  1. Avatar

    Yol çok uzun. Buna rağmen görülmeye değer ve yolculuk boyunca güzel yerler görebilirsiniz