Kaputaş Plajı
  1. Ana Sayfa
  2. Antalya

Kaputaş Plajı

30

Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı, bu özelliğiyle ülkemizin nadir doğal güzellikleri arasında yer alıyor

Antalya-Kaputaş-Plajı Ana

Tarihçe

     Kaputaş Plajı, Antalya’nın cennet koylarından sadece biri. Kaş ilçesinin Kalkanmevkinde konumlanan nefis plaj, Kaş’a 20 km, Kalkan’a 7 km uzakta bulunuyor. Kendisiyle aynı adı taşıyan ve sarp kayalıklarla çevrili etkileyici bir koydaki Kaputaş Plajı, bu özelliğiyle ülkemizin nadir doğal güzellikleri arasında yer alıyor.

     Kaputaş Plajı, Antalya’nın en güzel ilçelerinden olan Kaş ile Kalkan arasındaki sahil yolu üzerinde ‘Kanyon ağzı’ olarak tanımlanan, yer altından akan suyun deniz kıyısında kumlar arasından süzülmesi sonucu suyu genel olarak serin ve turkuaz renginde bir plaj olarak biliniyor. Hemen yol kenarından başlayan 187 basamaktan inilerek ulaşılan şahane plaj, her yıl binlerce yerli ve yabancı turist tarafından tercih ediliyor.

     Fotoğraflarını bizimle paylaşan frdvsgrkn ,  meltemyilmaz , bidolugezelim , basakboztepe , zeynepbarakat üyelerimize teşekkürlerimizi sunarız. (Üyelerimizin Fotoğraf Paylaşımı 07/03/2019 tarihinde başlamıştır)

Galeri

Video

Genel Bilgiler

4,7

Puan

18.745

Yorum

234

Kilometre

Antalya Fethiye Yolu

Kaş / Antalya

0 TL

Ücret

Açık

Açık

Kısmi Gezilebilir

Bebek/Engelli

Reklam Alanı

Web Tasarım Sitesi
Davetiye Sitesi
[sharethis-inline-buttons]
[post_grid id="2332"]

Yazar Hakkında

Türkiyenin En Kapsamlı Gezi Sitesi Hepgezelim.com Hoşgeldiniz. Sitemiz Türkiyede Bulunan Gezilecek Yerler, Yiyecek İçecek, Oteller ve Gezi Rotalarının Detaylı Anlatımı Siz Değerli Ziyaretcilerimizin İncelemesi İçin Hepgezelim Ekibi Tarafından Paylaşılmıştır ve Paylaşılmaya Devam Edilecektir.

Yorum Yap

Yorumlar (30)

  1. anlatım galerı harıka

  2. Yukardan gözüken o muhteşem görüntü plaja indiğinizde “nereye geldim ben ya” dedirtiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir