1. Ana Sayfa
 2. Ankara
 3. Hepgezelim Altınköy Açık Hava Müzesi
Trendlerdeki Yazı

Hepgezelim Altınköy Açık Hava Müzesi

Ankara Kızılay meydanından  15-30 dakika mesafededir. Ana girişten girdiğinizden sol tarafta otopark mevcuttur.

featured

Editörün Yorumu

     Ankara Kızılay meydanından  15-30 dakika mesafededir. Ana girişten girdiğinizden sol tarafta otopark mevcuttur. Giriş ücretleri, ziyaret saatleri, grup ücretleri vb bütün bilgiler detaylı bilgilerde yer almaktadır.

     Ana girişten karşısından gezmeye başlarsanız aşağıda yer alan yerleri gezebilirsiniz. Gezerken konaklar, hayvan barınakları, at çiftlikler vb yerleride görmüş olacaksınız.

 • Köy Meydanı
 • Yel Değirmeni
 • Asma Köprü
 • Yaban Hayatı Müzesi
 • Dere ve Taş Köprü
 • Çocuk Etkinlik Evi
 • Köy Oyuncakları Müzesi
 • Köy Müzesi
 • Entoğrafya Müzesi

     Köy meydanına geldiğiniz de normal köy meydanlarında olan cami, okul ve dükkanlar sizi karşılamaktadır. Alış veriş yapabilirsiniz çay molası ve yemek molası verebilirsiniz.

     Yel değirmenine varmak için rampaya çıkmanız gerekmektedir. Yel değirmenin yanında bostanlar mevcuttur. Yukarıda çok güzel seyir terası mevcuttur burada da çay ve yemek molası verebilirsiniz. Fotoğraf çekinebilirsiniz yel değirmenin içine giremiyorsunuz.

     Yolunuza devam ettiğinizde sizi bir kaç atölye karşılamaktadır. Yolun sonuna vardığınızda biraz geriye yürüyerek asma köprüye varmış olacaksınız (Asma Köprü Pandemi döneminde Kapalıdır).

     Bir sonraki durağınız Yaban Hayatı Müzesi olacaktır tek katlı olup ortalama 4 odası vardır. Burada isterseniz yine yukarıya doğru çıkıp diğer bölgeleri görebilirsiniz git gel mesafesi ortalama 60 dk bulmaktadır.

     Müzenin altına doğru vardığınızda dere ve taş köprü sizi karşılayacaktır. İsterseniz asma köprünün altından da geçebilirsiniz.

     Buradan birçok konak ve hayvan bakım yerlerini geçtik den sonra sizleri ardı ardına sıralanan 3 müze ve 1 etkinlik konağı karşılamaktadır. Yoğun dönemlerde sıraya girip 5 kişilik gruplar halinde gezilmesine izin verilmektedir. Sakin zamanda sayı ve kişi sınırlandırılması yoktur. İlk önce sizi Çocuk etkinlik evi sonra köy oyuncakları müzesi , köy müzesi ve son olarak entoğrafya müzesi karşılayarak müzeler ve konak geziniz bitmiş bulunacaktır. 

     Daha sonra karşınıza 3 yol ayrımı geliyor 1. yol geri meydana gidiyor 2. yol restaurant konaklarına gidiyor 3. yol ise konaklama bölümüne gitmektedir.

     Altınköy Açık Hava Müzesi gezimiz burada bitmiş bulunmaktadır. Ortalama Altınköy Açık Hava Müzesinin yarısını ve dinlenmeden gezerseniz 2 saati geçmektedir. Çok fazla rampa çıkıp ve indiğiniz için yaşlı, çocuk, engelli kişilerle gezilmesi halinde sizi biraz zorlayacağını iletebiliriz. 

     Soru ve görüşleriniz için Destek Whatsapp Hattımıza yazabilirsiniz 

Önerilen Yazı
Altınköy Açık Hava Müzesi

Detaylı Bilgiler

Adres

Beşikkaya / Altındağ / Ankara

Giriş Ücreti

Yetişkin : 7 TL

Öğrenci : 2 TL

Grup (10 Yetişkin) Kişi Başı : 4 TL

Şehit , Gazi , Basın : Ücretsiz

Otopark

Ücretsiz

Bebek / Engelli Arabası

Kısmi Gezebilir

Ziyaret Saatleri

Kış : 08:00 – 18:00

Yaz : 10:00 – 21:00

Müzelerin Kapanışı : 17:45

Galeri

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Türkiyenin En Kapsamlı Gezi Sitesi Hepgezelim.com Hoşgeldiniz. Sitemiz Türkiyede Bulunan Gezilecek Yerler, Yiyecek İçecek, Oteller ve Gezi Rotalarının Detaylı Anlatımı Siz Değerli Ziyaretcilerimizin İncelemesi İçin Hepgezelim Ekibi Tarafından Paylaşılmıştır ve Paylaşılmaya Devam Edilecektir.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

 1. Şimdiye kadar gezdigim en güzel yerlerden biri hem ailecek hemde sevdiklerinizle vakit geçirebileceğiniz çok güzel bir yer sadece çok yurumeniz gerekiyor :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir