1. Ana Sayfa
  2. Ankara

Gençlik Parkı

Gençlik Parkı
+ - 0

Tuz Gölü havzası ülkemizde  biyolojik çeşitliliğin korunması açısından büyük önem taşıyan ve uluslararası

[sharethis-inline-buttons]

Tarihçe

İlk Yapımı 1936 yılında yapılmıştır. 2007 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan projeyle neredeyse baştan inşa edilmiş. Harikalar Diyarı, Altınpark gibi projeleri kente kazandıran Öner Tokcan’ın imzasını taşıyan ve 23 ay süren çalışmalar sırasında mevcut yapılar yenilenirken; Ankara Büyükşehir Tiyatro Binası, Kültür Merkezi, 43 büfe, çay bahçesi, pastane, kapalı otopark ve Gençlik Merkezi inşa edilmiş.

Park, Ankara Tren Garı ile Opera Binası arasındaki 28 hektara yakın bir büyüklüğe sahip alanı kaplıyor. Parka giriş farklı noktalardaki 6 kapıdan gerçekleştiriliyor. Her birinde güvenlik kontrolünün yapıldığı bu kapılara Ulus, Gar, Genlik, Metro, Lunapark ve 19 Mayıs isimleri verilmiş.

Galeri

 

Video

https://youtu.be/38Jcrdctx28https://youtu.be/Tsf6C6UXy5Y

Genel Bilgiler

4,7 Puan

15.632 Yorum

1 Kilometre

Navigasyon

Doğanbey Mh. Hisar Parkı Cd. Altındağ/Ankara

Ücretsiz

Açık

Açık

Gezi Haritası

Bebek/Engelli 

Gezebilir


Üye Girişi


Kayıt Ol


Biz Takip Edin[post_grid id=”2783″]

Yazar Hakkında

Türkiyenin En Kapsamlı Gezi Sitesi Hepgezelim.com Hoşgeldiniz. Sitemiz Türkiyede Bulunan Gezilecek Yerler, Yiyecek İçecek, Oteller ve Gezi Rotalarının Detaylı Anlatımı Siz Değerli Ziyaretcilerimizin İncelemesi İçin Hepgezelim Ekibi Tarafından Paylaşılmıştır ve Paylaşılmaya Devam Edilecektir.

Yorum Yap