1. Ana Sayfa
  2. Ankara
  3. 75. Yıl Cumhuriyet Eğitim Müzesi

75. Yıl Cumhuriyet Eğitim Müzesi

featured

Tarihçe

1988 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılmıştır.

Türkiye’de bir ilk olarak faaliyete geçen Eğitim Müzesi, Atatürk Lisesi yanında geniş bir bahçe içinde ve tek katlı müstakil bir binada hizmet vermektedir.

Müzede eğitime yönelik materyaller bulunmaktadır.

Müzeyi Ankara’daki ilk ve ortaöğretim öğrencileri ile üniversitelerin öğretmenlik bölümünde eğitim gören öğrenciler her yıl planlı olarak ziyaret etmektedir.

Detaylı Anlatım

Detaylı Anlatım


1988 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılmıştır. Türkiye’de bir ilk olarak faaliyete geçen Eğitim Müzesi, Atatürk Lisesi yanında geniş bir bahçe içinde ve tek katlı müstakil bir binada hizmet vermektedir. Müzede eğitime yönelik materyaller bulunmaktadır. Müzeyi Ankara’daki ilk ve ortaöğretim öğrencileri ile üniversitelerin öğretmenlik bölümünde eğitim gören öğrenciler her yıl planlı olarak ziyaret etmektedir.


Genel Bilgiler

Bebek/Engelli

Gezilebilinir

Giriş Ücreti

Ücretsiz

Ziyaret Saati

09:00 – 17:00

Tatil Günleri

Pazartesi

Önerilen Yazı
Satranç Müzesi

Galeriler

Galeri Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Türkiyenin En Kapsamlı Gezi Sitesi Hepgezelim.com Hoşgeldiniz. Sitemiz Türkiyede Bulunan Gezilecek Yerler, Yiyecek İçecek, Oteller ve Gezi Rotalarının Detaylı Anlatımı Siz Değerli Ziyaretcilerimizin İncelemesi İçin Hepgezelim Ekibi Tarafından Paylaşılmıştır ve Paylaşılmaya Devam Edilecektir.

Yorum Yap