Gaziemir Yeraltı Şehri
0

Gaziemir Yeraltı Şehri

Ihlara yakınında bulunan yeraltı şehirlerinden Gaziemir yeraltı şehri diğer yeraltı

Tarihçe

Ihlara yakınında bulunan yeraltı şehirlerinden Gaziemir yeraltı şehri diğer yeraltı şehirlerine göre daha kapsamlı bir yapıdadır. Yeraltı şehrinde hancı yolcusu, kervansaray ve daha birçok detay yer almaktadır. Gaziemir yeraltı şehri 2006 yılı sonlarında tamamen tesadüf eseri bulunmuştur.

Yapı ortalama 6 aylık bir süre içinde temizlenmiş ve 2017 yılının ortalarında halkın ziyaretine açılmıştır. Gaziemir yeraltı şehrini, bilinen diğer yeraltı şehirlerinden ayıran en belirgin özellik ise bu yapının korunmak amaçlı değil de halkın ve ticaret insanların konaklaması amacı ile yapılmış olmasıdır. Gaziemir yeraltı şehri birçok İmparatorluğa ev sahipliği yapmıştır. Kapadokya bu yeraltı şehri sayesinde de bir ilke imza atmıştır.

Galeri

Video

Genel Bilgiler

4,2

Puan

285

Yorum

45

Kilometre

Gaziemir Köyü

Güzelyurt / Aksaray

10

Ücret (TL)

Açık

08:00 - 18:00

Gezilemez

Bebek/Engelli

Reklam Alanı

Web Tasarım Sitesi
Davetiye Sitesi
Radyo Sitesi
[sharethis-inline-buttons]
[post_grid id="2783"]

Türkiyenin En Kapsamlı Gezi Sitesi Hepgezelim.com Hoşgeldiniz. Sitemiz Türkiyede Bulunan Gezilecek Yerler, Yiyecek İçecek, Oteller ve Gezi Rotalarının Detaylı Anlatımı Siz Değerli Ziyaretcilerimizin İncelemesi İçin Hepgezelim Ekibi Tarafından Paylaşılmıştır ve Paylaşılmaya Devam Edilecektir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir