1. Ana Sayfa
  2. Afyonkarahisar
Trendlerdeki Yazı

Afyonkarahisar

Doğma büyüme Afyonlu birisi olarak size kısaca Afyonu anlatayım eğer birgün olur yolunuz düşerse en güzel yerlerini bilmenizi isterim.

Afyonkarahisar
2

[toc]

thumbnail
Önerilen Yazı
Köprülü Kanyon Milli Parkı

Anlatım

Doğma büyüme Afyonlu birisi olarak size kısaca Afyonu anlatayım eğer birgün olur yolunuz düşerse en güzel yerlerini bilmenizi isterim.

Ben kısaca Afyon diyorum çünkü halk arasında böyle diyoruz fakat 2005 de Afyonkarahisar adını almış.

Afyon Türkiye’nin termal başkenti aynı zamanda mermercilik ve gıda sektöründe yurtdışında isim yapmış marka sektörlerden biridir.

Afyon’a geldiğinizde birçok termal su bulunan tesis bulabilirsiniz bütçenize uygun çok iyi yerler var.

Detaylı Anlatım

Detaylı Anlatım


Doğma büyüme Afyonlu birisi olarak size kısaca Afyonu anlatayım eğer birgün olur yolunuz düşerse en güzel yerlerini bilmenizi isterim. Ben kısaca Afyon diyorum çünkü halk arasında böyle diyoruz fakat 2005 de Afyonkarahisar adını almış.

Afyon ”Türkiye’nin termal başkenti aynı zamanda mermercilik ve gıda sektöründe yurtdışında isim yapmış marka sektörlerden biridir.” Afyon’a geldiğinizde birçok termal su bulunan tesis bulabilirsiniz bütçenize uygun çok iyi yerler var. Tabi bu termal suyun tadını çıkartırken görülmeye değer doğal güzellikleri ve tarihi yapılarını gezmeden gitmeyin derim.

İlk akla gelen genellikle kaleye çıkmak oluyor biraz yorucu tabi gözünüzü korkutmak istemem ama tam 550 basamak 226 metre yüksekliğe bir tırmanış yapıyorsunuz ve daha sonra manzarası mükemmel görmeye yorulmaya değer bir yere ulaşıyorsunuz aynı zamandada güzel bir spor oluyor.

Kale etrafında da rengarenk tarihi konaklar bedesten Çarşısı ve tarihi camiler var yani tarih kokan yerlerde güzel bir gezinti yapabilirsiniz.

Afyonda kış mevsimi uzun ve çok soğuk oluyor ama Afyonlular artık buna alıştılar tabi tedbirliyiz. Eğer sizde kışın gelmek isterseniz soğuk ve sert bir havası var bilmelisiniz ve son olarak tavsiyem gelmişken tadmanız gereken güzel lezzetli ürünlerimizden; sucuk, lokum ve kaymağını tadmadan gitmeyin derim çünkü tattığınıza hiç pişman olmayacaksınız harika tadları var.thumbnail
Önerilen Yazı
Ulubey Kanyonu ve Cam Teras

Gezi Haritası

RPvswy.jpg

Afyonkarahisar Gezi Haritası İçin Tıklayınız

Galeriler

RPvswy.jpg

Afyonkarahisar Galeri Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız

RPvMcb.jpg

Afyonkarahisar Suzan Galeri Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Afyonda nereyi gezmemizi onerırsınız ?

  2. gezi haritasını sizmi yaptınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir