1. Ana Sayfa
  2. Afyonkarahisar

Suçıkan Şelalesi

Suçıkan Şelalesi
1
+ - 0

Milattan önceki ve sonraki  yıllara dayanan tarihi efsanelerle dolu hikâyeler

[sharethis-inline-buttons]

Tarihçe

Milattan önceki ve sonraki  yıllara dayanan tarihi efsanelerle dolu hikâyeler suçıkan park içinde Belediye tarafından yazdırılıp muhtelif yerlere konulmuş panolarda görmek, bilgi almak mümkündür.  Parka giren yerli yabancı dağın tepesinden dökülen şelaleye büyük ilgi gösterirler. Havuzun etrafını turlayanlar, havuzda bulunan iki adet süslü kayıkla kürek çekmek isteyenler, her köşesinde fotoğraf çektirmek için poz verenleri burada görmek mümkündür. Evlenen çiftlerin gelinlikle suçıkana gelip damatla suçıkan köprüsü üzerinde resim çektirmek ise bir gelenek haline gelmiştir. Belediye çocukları da düşünerek her çeşit oyuncakları parkın içerisine yerleştirmiş onlarında hoşça vakit geçirmelerini sağlamıştır. Diğer taraftan küçük çaplı bir hayvanat bahçesi kurmuştur.

Tavşanlar, paçalı tavuk, horoz,  ördek ve kazlar, çeşitli kuşlar, sevimli köpekler bilhassa çocukların ayrılmak istemediği bölümlerdir. Gezmekten yorulanlar yemek yiyeceklerse kapalı alan havuzun başındaki masaları tercih ederler. Buraya gelenlerin çoğunluğu saç yemeyi isterler.  Küçük saçlarda iki ve çok kişilik yapılan saç suçıkan parkın özel yemeği haline gelmiştir. Soğuk meze ve yiyecekler harika, gerçi içki bira haricinde yasaklanmış bira’ya da fazla itibar edilmemesi için fiyatı fazla tutulmuş iyide edilmiş. Yine bu mekânda kızarmış dondurmayı yemeyi ihmal etmeyin. Yiyeceklerini evden getirip piknik yapmak isteyenler içinde çocuk parkının üst kısmına çam ağaçlarının altına özel ocaklı bölmeler yapılarak masalı kanepeler konulmuş gece içinde ışıklandırılmış ve burada mangal yakmak isteyenlerin de o arzusu yerine getirilmiştir.

Galeri

 

Video

https://youtu.be/38Jcrdctx28https://youtu.be/OHNI9UsyAAs

Genel Bilgiler

4,2 Puan

3.325 Yorum

106 Kilometre

Navigasyon

Suçıkan Mh. Dinar/Afyonkarahisar

Ücretsiz

Açık

Açık

Gezi Haritası

Bebek/Engelli 

Kısmi Gezebilir


Üye Girişi


Kayıt Ol


Biz Takip Edin[post_grid id=”1918″]

Yazar Hakkında

Türkiyenin En Kapsamlı Gezi Sitesi Hepgezelim.com Hoşgeldiniz. Sitemiz Türkiyede Bulunan Gezilecek Yerler, Yiyecek İçecek, Oteller ve Gezi Rotalarının Detaylı Anlatımı Siz Değerli Ziyaretcilerimizin İncelemesi İçin Hepgezelim Ekibi Tarafından Paylaşılmıştır ve Paylaşılmaya Devam Edilecektir.

Yorum Yap