1. Ana Sayfa
  2. Adana
  3. Belemedik Tabiat Parkı
Trendlerdeki Yazı

Belemedik Tabiat Parkı

Sonbahara özgü görsellikleriyle doğa fotoğrafçıları, yürüyüşçüler ve ziyaretçilerin uğrak yerleri arasında bulunuyor

Adana Şube Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Belemedik Tabiat Parkı, Adana’ya 117 km, Pozantı’ya ise 9 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Ayrıca Alanda Adana-Ankara Tren yolu geçmekte ve Belemedik de istasyon bulunmaktadır. Belemedik Yaylası, zengin doğa manzarası ile tamamen bakir durumdadır. Ayrıca I. Dünya Savaşı’nda burada görev yapan Alman personelin kullandığı yapılar ve mezarlık mevcuttur.

Yerli halk, Çakıt Suyu kıyısında kurulmuş Belemedik’te taş ve ahşaptan yapılmış yayla evlerinde konaklanmaktadır. Yaban hayatı yönünden hayli zengin olan yörede yabankeçisi, yabandomuzu ve yırtıcı kuşlar gözlemlenebilir.

Sonbahara özgü görsellikleriyle doğa fotoğrafçıları, yürüyüşçüler ve ziyaretçilerin uğrak yerleri arasında bulunuyor. Zengin doğa manzarası, taş ve ahşaptan yapılmış yayla evleriyle ünlü tabiat parkı, özellikle sonbaharın simgesi olan sarı rengin bütün tonları, yeşil ve turuncu renkleri ile ziyaretçilerinin ilgisini çekiyor. Parkın her bir köşesinde fotoğraf çeken gruplar, poz verenler, piknik ve yürüyüş yapanlar, dumanı tüten mangal ve semaverlerde keyif yapanlar dikkat çekiyor.

kRwWi1.jpg

Galeri Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Türkiyenin En Kapsamlı Gezi Sitesi Hepgezelim.com Hoşgeldiniz. Sitemiz Türkiyede Bulunan Gezilecek Yerler, Yiyecek İçecek, Oteller ve Gezi Rotalarının Detaylı Anlatımı Siz Değerli Ziyaretcilerimizin İncelemesi İçin Hepgezelim Ekibi Tarafından Paylaşılmıştır ve Paylaşılmaya Devam Edilecektir.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. admin_avatar

    Çok güzel emeklerinize sağlık

  2. admin_avatar
    2 sene önce

    Adana harika illerimizden ama yazın gıtmeyın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir